Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > InPost rusza na podbój Wielkiej Brytanii. Kontynuacja wielkiej ekspansji
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.07.2023 21:36

InPost rusza na podbój Wielkiej Brytanii. Kontynuacja wielkiej ekspansji

Paczkomat InPost
Domena publiczna

InPost kontynuuje swoją ekspansję w Europie. Polskie przedsiębiorstwo zakupiło 30 proc. udziałów w brytyjskiej firmie logistycznej Menzies, co umożliwi firmie rozwój na Wyspach Brytyjskich.

InPost kupuje udziały w Menzies

Menzies Distribution Group Ltd. funkcjonuje w Zjednoczonym Królestwie oraz w Irlandii. Jak wynika z komunikatu prasowego cytowanego przez portal Gazeta.pl, codziennie pracownicy dostarczają przesyłki do przeszło 47 tys. miejsc.

InPost właśnie zakupił 30 proc. udziałów w brytyjskiej firmie. Nie jest to jednak koniec, ponieważ polskie przedsiębiorstwo ma trzy lata na wykorzystanie opcji zakupu pozostałych 70 proc. udziałów.

Przesyłki przez cały rok

Dzięki przejęciu udziałów w Menzies, InPost ruszy na podbój rynku jakim są Wyspy Brytyjskie. Ze słów prezesa zarządu InPostu Rafała Brzoski przytaczanych przez Gazetę.pl wynika, że w ofercie znajdzie się dostawa przesyłek przez 360 dni w roku. Ma to być unikat w skali całego rynku e-commerce w Zjednoczonym Królestwie.

Z przytaczanego przez Gazetę.pl komunikatu prasowego wynika również, że przejęcie udziałów w Menzies dało InPostowi inne spore korzyści. Przede wszystkim chodzi o dostęp do krajowej sieci dystrybucyjnej, która umożliwia dostawę przesyłek 24/7.

Brytyjczycy chwalą Polaków

Z transakcji jest również zadowolona strona brytyjska. Według cytowanego przez Gazetę.pl komunikatu, Brytyjczycy cenią sobie sposób wysyłki i dostawy paczek InPostu, który ma być tani, ekologiczny oraz bezpieczny.

Sam dyrektor generalny Menzies Distribution Greg Michael, którego wypowiedź przytacza Gazeta.pl, powiedział, że partnerstwo obu firm daje bardzo dobrą pozycję na rynku. Dzięki niej dostawa oraz zwroty przesyłek na Wyspach mają być szybkie i zrównoważone.