BiznesINFO.pl
pixabay, grupa5d

pixabay, grupa5d

Wesela i komunie jeszcze szybciej. Jest niespodzianka w obostrzeniach

8 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Sezon weselny i komunijny właśnie się rozpoczyna. Obostrzenia związane z koronawirusem miały być znoszone zgodnie ze ściśle ustalonym harmonogramem. Jednakże w rozporządzeniu znajdziemy niespodziankę.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyglądała organizacja przyjęć w trakcie obostrzeń

  • Kiedy harmonogram luzowania obostrzeń przewidywał powrót imprez

  • Jaka jest niespodzianka

Wesela i komunie w "szarej strefie"

Trzecia fala pandemii COVID-19 zatrzymała dotychczasowe życie Polek i Polaków. Swoje plany musiały także zmienić lub odłożyć na przyszłość pary młode, ponieważ rząd zakazał organizacji przyjęć, a w tym wesel i konsolacji.

Nielegalne wesela kończyły się zazwyczaj interwencją policji i mandatami. Problemy mieli nie tylko biesiadnicy, ale również właściciele sal weselnych. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilku tygodni policja dokonała kilku interwencji, podczas których zakończyła kilkudziesięcioosobowe biesiady.

W potrzasku znaleźli się także rodzice dzieci, które w tym roku przystępują do sakramentu I Komunii Świętej. W rozmowie z portalem money.pl, część rodziców dzieci komunijnych otwarcie przyznawała, że catering zamówi domu, gdzie zorganizuje przyjęcie.

Większość Polaków miała nadzieję na wcześniejsze zniesienie obostrzeń związanych z organizacją przyjęć, jednakże rozwiał ją minister w KPRM, Michał Dworczyk. W wywiadzie dla radiowej Jedynki powiedział, że takiego planu nie ma.

Wesela i komunie wróciły

Michał Dworczyk tłumaczył, że koronawirus jest nieprzewidywalny, a losy pandemii mogą obrócić się w każdej chwili. Dodał, że rząd obawia się ataku czwartej fali pandemii, dlatego do wszystkiego należy podchodzić z dużą dozą ostrożności.

Według harmonogramu uchylania obostrzeń, wesela, komunie, czy konsolacje miałyby powrócić dopiero 15 maja. Imprezy mogłyby odbywać się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz w gronie maks. 25 osób.

Jak się okazuje, rząd przyspieszył powrót przyjęć i w najnowszym rozporządzeniu nie tylko otworzył hotele. Od 8 maja mogą być organizowane także imprezy komunijne i wesela.

W programie "Newsroom WP" informację tę potwierdził rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Wytłumaczył, że w limit wliczane są także dzieci, ale wyłączeni organizatorzy takich imprez.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >