Na wakacje wydamy mniej
Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 29 Czerwca 2020

Za urlop chcemy płacić mniej. Większość Polaków zmieniło swoje wakacyjne plany

Wakacje 2020 będą wyjątkowe. Polacy z powodu pandemii koronawirusa musieli zmienić swoje plany. Nie tylko wakacyjne kierunki obraliśmy inne, ale na wypoczynek planujemy wydać dużo mniej pieniędzy niż dotychczas.

Wakacje w tym roku będą inne od wszystkich. Na świecie wciąż szaleje pandemia koronawirusa, wielu z nas zamiast plaż Majorki wybierze nadbałtycki piasek. Okazuje się także, że na wypoczynek wydamy dużo mniej niż planowaliśmy. Sytuacja w Polsce zmusiła wiele do przeanalizowania swojego stanu materialnego. Wnioski, jakie zostały wyciągnięte wskazują, że w tym roku planujemy podczas urlop rzadziej sięgać do portfeli.

Wakacje z ograniczonym budżetem

„Znacząco zmieniła się planowana suma wakacyjnych wydatków. Przed epidemią w kwocie 2000 zł planowało zmieścić się 30,9 proc. respondentów. Z powodu aktualnej sytuacji ten odsetek wzrósł o 8 pkt proc. Warto również zauważyć, że przed wybuchem pandemii udział osób chcących przeznaczyć na wyjazd wakacyjny kwotę powyżej 4000 zł kształtował się na poziomie 22 proc., a obecnie tylko 9,6 proc” - można przeczytać w Barometrze Providenta.

Cykliczne badanie Barometr Providenta ujawnia także inne trendy. Jak dowiadujemy się z raportu, którego wyniki cytuje Wprost, aż 62% osób, którym pandemia koronawirusa pokrzyżowała urlopowe plany w ogóle zrezygnowało z wyjazdu i postanowiło pozostać w domu. 25% z osób, które musiały zmienić plany nadal nie wie dokąd uda się na wypoczynek.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policji

Na wakacje wydamy mniej

Jak wynika z badania, aż 41% respondentów uważa, że ich nowe plany na wakacje są skromniejsze jeżeli chodzi o planowane wydatki. W tym samy badaniu 14% ankietowanych przyznało, że straciło zaliczki w związku z odwołanymi rezerwacjami. Cześć z nich odzyskała swoje pieniądze, inni dopiero będą się starali w biurach podróży o zwroty.

Najczęściej wskazywanym powodem zmiany planów jest niepewność co do stanu epidemii w momencie wyjazdu - na tę opcję wskazało aż 65,8% wszystkich przepytanych osób. Ankietowani wskazywali także na sytuację w branży turystyczne. Aż 22% respondentów Barometru Providenta musiało zmienić swoje plany w związku z zamknięciem nieba nad Europą. Uziemione samoloty, trudna sytuacja w branży transportowej, a także obawy o zdrowie i bezpieczeństwo zdecydowanie wpłynęły na wakacyjne plany Polaków.

Niepokoje wśród Polaków budzi utrata pracy i zmniejszone dochody w trakcie pandemii. Aż co piąty badany wskazał, że z powodu zmniejszenia zarobków lub ich utraty będzie musiał zweryfikować swoje wakacyjne ustalenia. Rosnące ceny zatrzymają wielu z nas w domach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister Edukacji ogłosił wielkie zmiany od 1 września. Wielu rodziców jest oburzonych
  2. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie"Dudowe" 1400 plus
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News