Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > W ten sposób przyspieszysz wyjazd do sanatorium. Termin nawet za kilka dni
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 04.07.2024 11:29

W ten sposób przyspieszysz wyjazd do sanatorium. Termin nawet za kilka dni

sanatorium
Fot. East News/Zofia i Marek Bazak

Wyjazd do sanatorium zwykle wiąże się z długim czasem oczekiwania. Jak się jednak okazuje, istnieje prosty sposób na przyspieszenie wyjazdu do uzdrowiska. Można dostać termin nawet za kilka dni. Przedstawiamy szczegóły.

Długie kolejki do sanatorium

Wyjazd do sanatorium to doskonały sposób na poprawę zdrowia. Osoby, które chcą wybrać się do uzdrowiska, zwykle muszą uzbroić się w cierpliwość, bo czas oczekiwania jest naprawdę długi. Na miejsce w sanatorium trzeba czekać nawet kilkanaście miesięcy. Okazuje się, że istnieje prosty sposób, by przyspieszyć swój pobyt w uzdrowisku. Jeśli z niego skorzystamy, możemy dostać termin nawet za kilka dni.

Zobacz także: Polacy masowo bankrutują. Jest nowy rekord upadłości konsumenckiej

W Action zacznie się już jutro. Polacy tłumnie ruszą do sklepów

Prosty sposób na przyspieszenie wyjazdu do sanatorium

Czas oczekiwania na turnus w sanatorium będzie krótszy, jeżeli kuracjuszowi uda się dostać termin “ze zwrotów”. Taka możliwość jest dostępna, gdy pacjent zrezygnuje z pobytu w uzdrowisku. Wówczas może z niego skorzystać ktoś inny.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani szybkim wyjazdem do sanatorium, powinniśmy zgłosić się do oddziału NFZ, gdzie składaliśmy wniosek. Tam otrzymamy wszelkie niezbędne informacje na temat terminów ze zwrotów.

Pobyt w sanatorium to niemały wydatek

Co ważne, wyjazd do sanatorium w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia nie jest całkowicie darmowy. NFZ finansuje bowiem tylko koszty związane z zabiegami medycznymi, a za resztę trzeba zapłacić z własnej kieszeni. 

To nie tylko koszty wyżywienia i zakwaterowania, ale także szereg dodatkowych opłat. Uzdrowiska zwykle pobierają opłatę za korzystanie z telewizora lub innych urządzeń czy za wymianę ręczników. Konieczne będzie opłacenie parkingu, a także pokrycie kosztów dojazdu do placówki.