BiznesINFO.pl > Finanse > Visa wkracza w świat płatności kryptowalutami. Decyzja będzie niezwykle korzystna dla klientów
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:25

Visa wkracza w świat płatności kryptowalutami. Decyzja będzie niezwykle korzystna dla klientów

Visa wkracza w nowy etap. Teraz czas na kryptowaluty.
pixabay, e-gabi

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu Visa zdecydowała się na taki krok

  • Co zyskają użytkownicy Visy

  • Jak decyzja Visy odbiła się na rynku kryptowalut

Visa wkracza w kryptowaluty

Visa podkreśla, że współpraca z Crypto.com jest programem pilotażowym, dzięki któremu umożliwi swoim klientom transakcje kryptowalutami. Visa Crypto, bo tak nazywa się karta, nie będzie wymagać przewalutowania środków.

Pierwszą udostępnioną walutą przez Visę będzie USD coin - kryptowaluta stablecoin bezpośrednio powiązana z dolarem amerykańskim. Portal parkiet.com informuje, że Visa planuje rozszerzyć wachlarz kryptowalut o kolejne jeszcze w 2021 r.

Z kolei portal dobreprogramy.pl wskazuje, że Visa wciąż ma spore zaległości względem swojego największego konkurenta, Mastercard. Ten już wcześniej zapowiedział obsługę wirtualnych walut.

Cuy Sheffield, dyrektor działu kryptowalut Visy w rozmowie z magazynem "Fortune" powiedział, że gigant pozostaje otwarty na współpracę z innymi podmiotami. Co więcej, dodaje, że klient nie będzie miał z tego tytułu żadnych komplikacji, a sprzedawcy "za kulisami" zyskają uproszczony system.

Visa wprowadza rewolucję finansową?

Nowy system Visy oparty jest na technologii blockchain etherum. Marcin Wituś, jeden z twórców polskiej giełdy kryptowalut Geco.one tłumaczy, że dzięki temu opłacalne będzie wykorzystywanie kryptowalut do codziennych czynności.

Z kolei Crypto.com zapowiada, że wprowadzi również system pożyczek fiducjarnych. Visa w swoich działaniach chce iść dalej i umożliwić poprzez swój system zakup bitcoinów.

Decyzja Visy nie pozostała bez echa i odbiła się na rynku kryptowalut. Cena bitcoina wzrosła o ok. 4,5% do ok. 58 tys. dolarów.

Eksperci wskazują, że niewątpliwie w najbliższym czasie czekają nas prawdziwe technologiczne rewolucje z tego zakresu. Na pewno Visa i Mastercard nie będą jedynymi podmiotami inwestującymi w waluty wirtualne.

Tagi: kryptowaluty