BiznesINFO.pl

pixabay, e-gabi

Visa wkracza w świat płatności kryptowalutami. Decyzja będzie niezwykle korzystna dla klientów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu Visa zdecydowała się na taki krok

  • Co zyskają użytkownicy Visy

  • Jak decyzja Visy odbiła się na rynku kryptowalut

Visa wkracza w kryptowaluty

Visa podkreśla, że współpraca z Crypto.com jest programem pilotażowym, dzięki któremu umożliwi swoim klientom transakcje kryptowalutami. Visa Crypto, bo tak nazywa się karta, nie będzie wymagać przewalutowania środków.

Pierwszą udostępnioną walutą przez Visę będzie USD coin - kryptowaluta stablecoin bezpośrednio powiązana z dolarem amerykańskim. Portal parkiet.com informuje, że Visa planuje rozszerzyć wachlarz kryptowalut o kolejne jeszcze w 2021 r.

Z kolei portal dobreprogramy.pl wskazuje, że Visa wciąż ma spore zaległości względem swojego największego konkurenta, Mastercard. Ten już wcześniej zapowiedział obsługę wirtualnych walut.

Cuy Sheffield, dyrektor działu kryptowalut Visy w rozmowie z magazynem "Fortune" powiedział, że gigant pozostaje otwarty na współpracę z innymi podmiotami. Co więcej, dodaje, że klient nie będzie miał z tego tytułu żadnych komplikacji, a sprzedawcy "za kulisami" zyskają uproszczony system.

Visa wprowadza rewolucję finansową?

Nowy system Visy oparty jest na technologii blockchain etherum. Marcin Wituś, jeden z twórców polskiej giełdy kryptowalut Geco.one tłumaczy, że dzięki temu opłacalne będzie wykorzystywanie kryptowalut do codziennych czynności.

Z kolei Crypto.com zapowiada, że wprowadzi również system pożyczek fiducjarnych. Visa w swoich działaniach chce iść dalej i umożliwić poprzez swój system zakup bitcoinów.

Decyzja Visy nie pozostała bez echa i odbiła się na rynku kryptowalut. Cena bitcoina wzrosła o ok. 4,5% do ok. 58 tys. dolarów.

Eksperci wskazują, że niewątpliwie w najbliższym czasie czekają nas prawdziwe technologiczne rewolucje z tego zakresu. Na pewno Visa i Mastercard nie będą jedynymi podmiotami inwestującymi w waluty wirtualne.

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse

Poznanianin pracował przez 57 lat. Takiej emerytury może mu pozazdrościć niejeden senior
Czytaj więcej >

Finanse

14. emerytura będzie przysługiwać z mocy prawa. Jest projekt ustawy, dobre wieści dla seniorów
Czytaj więcej >

Finanse

Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki
Czytaj więcej >

Finanse

Zmiany w podatku od najmu mieszkań. Niektórzy będą mogli zapłacić niższy podatek
Czytaj więcej >

Finanse

Od marca wiele matek dostanie 1588 zł miesięcznie. Wyjaśniamy jakie są warunki otrzymania świadczenia
Czytaj więcej >

Finanse

Ekspert: „Konieczność wprowadzenia 13. i 14. emerytury to dowód na to, że system ubezpieczeń społecznych w Polsce już zbankrutował”
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]