ulga-pexels-dechahuayyai
Decha Huayyai / Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 1 Kwietnia 2020

Nie czekaj na tarczę antykryzysową, utoniesz w biurokracji. Skorzystaj z ulg, bardziej na tym skorzystasz

Ulgi dostępne już teraz powinny być jak najszybciej wykorzystywane przez przedsiębiorców. Na tarczę antykryzysową nie warto czekać - informuje “Rzeczpospolita”.

Ulga nie nadeszła. Firmy mają problem

Ogłoszona przez rząd tarcza antykryzysowa okazała się rozczarowaniem dla przedsiębiorców. Zamiast odczuwać ulgę, niepokoją się jeszcze bardziej. I krytykują brak szerokich zwolnień z podatków oraz łatwych i przejrzystych procedur.

Eksperci rekomendują korzystanie z dostępnych ulg już teraz. I ostrzegają, że osoby, które będą chciały skorzystać z tarczy, utoną w biurokracji. - Problemem są skomplikowane wymogi formalne. Część firm zrezygnuje z ubiegania się o pomoc, bo trudno im będzie uzyskać informację, jak złożyć wniosek i do którego urzędu go skierować - mówi na łamach “Rzeczpospolitej” Przemysław Ruchlicki, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej.

Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykDobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykCzytaj dalej

Ulga jest. Im szybciej skorzystasz, tym lepiej

A dostępnych ulg jest całkiem sporo. Ekonomista Paweł Lewandowski mówi “Rz”, że obecnie przedsiębiorcy korzystają najczęściej z ze składania wniosków o odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie na raty. I zaznacza, że taki wniosek musi trafić do urzędu przed terminem spłaty podatku. Inaczej przekształci się w zaległość.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Resort finansów opracował wytyczne dla urzędów skarbowych. Jak twierdzi MF, pomoc dla podatników jest teraz najważniejsza. Ulga, ale też zwroty podatków, szczególnie zwroty VAT czy zwalnianie rachunków split payment mają być rozpatrywane priorytetowo - zapewnia ministerstwo.

Pilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytkuPilny alarm WHO: prawie wszyscy źle noszą maseczki. Może wyrządzić więcej szkody niż pożytkuCzytaj dalej

Trzeba doprecyzować wytyczne

Zdaniem mecenasa Jarosław Ziobrowskiego, adwokata i partnera w kancelarii Kurpisz Ziobrowski to dobry krok, jednak wytyczne powinny być bardziej precyzyjniejsze.

- Zwykle wnioski o przesunięcie terminu płatności rozpatrywane są od miesiąca do dwóch w skomplikowanych sprawach. Na czas epidemii trzeba ustalić przyspieszony termin - mówi “Rz” adwokat.

Więcej w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Michał zmarł na koronawirusa, był młody, zdrowy. "Nudzisz się? Mój brat też chciałby, ale nie żyje"
  3. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  4. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  5. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  6. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  7. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków
Dobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykDobre i złe wiadomości dla kierowców z prawem jazdy kat. B. Zyskają nowe uprawnienia, ale jest jeden haczykCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News