Tusk o Trumpie
Flickr/European Council President, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Autor Maria Glinka - 28 Września 2020

Tusk kpi z Trumpa. Między Donaldami spore napięcie

Tusk o Trumpie zazwyczaj wypowiada się w negatywny sposób. Nie inaczej jest tym razem, gdy świat obiegły doniesienia o rozliczeniach podatkowych Trumpa. Były premier Polski i przewodniczący Rady Europejskiej zakpił z prezydenta USA we wpisie na Twitterze.

Tusk o Trumpie i jego podatkowych tajemnicach

- Donald Trump od dawna mówił, że obniży podatki. Nie zdawaliśmy sobie po prostu sprawy, że miał na myśli swoje podatki - tak napisał Tusk o Trumpie na Twitterze. W ten sposób były przewodniczący Rady Europejskiej skomentował doniesienia dziennika New York Times na temat opłacania podatków przez prezydenta USA.

Według ustaleń amerykańskiej gazety Trump nie przekazywał podatków federalnych od dochodu w ciągu 10 z ostatnich 15 lat. Między 2016 r. a 2017 r. miał zapłacić zaledwie 750 dolarów. Argumentem, na który powołuje się Trump jest fakt, że w przeciągu ostatnich lat stracił o wiele więcej niż był w stanie zarobić. Jednak raport, na który powołuje się gazeta.pl, wskazuje, że w ciągu 15 lat prezydent USA zyskał ok. 500 mln dolarów. Z tego samego dokumentu wynika, że Trump korzystał z całego szeregu ulg podatkowych od wydatków osobistych (np. na utrzymanie rezydencji czy samolotów). W wyliczeniach znalazła się też kwota 70 tys. dolarów, którą prezydent przeznaczył na pielęgnację włosów.

Do pracy za granicę nie będzie opłacało się jeździć. Cięcie ulgi abolicyjnej dotknie niemal każdegoDo pracy za granicę nie będzie opłacało się jeździć. Cięcie ulgi abolicyjnej dotknie niemal każdegoCzytaj dalej

To nie pierwszy raz, kiedy Tusk o Trumpie mówi w sposób sceptyczny

Tusk o Trumpie nie ma zbyt pochlebnej opinii. Dał temu wyraz w grudniu 2019 r., kiedy zamieścił na Twitterze zdjęcie z wycelowanymi palcami w plecy prezydenta USA. Portal bankier.pl podaje, że miał to być sposób na zobrazowanie zawirowań w relacjach między politykami na szczycie NATO. Mimo tego Tusk podtrzymał, że transatlantycka przyjaźń jest niezagrożona.

Innym razem Tusk o Trumpie mówił negatywnie przy okazji szczytu G7 we francuskim Biarritz. Były premier opublikował serię zdjęć na Twitterze z tego wydarzenia. Na pierwszej fotografii opatrzonej komentarzem "Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji, ale..." widniał prezydent USA z niezadowoloną miną oraz sam Tusk. Drugie zdjęcie przedstawiało uśmiechniętych polityków i zostało wzbogacone tekstem "ale rozmowy generalnie utrzymane są w dobrej atmosferze".

Od 15 października tysiące Polaków mogą liczyć na kolejny prezent od ZUS. Składki nie będą tak bolesneOd 15 października tysiące Polaków mogą liczyć na kolejny prezent od ZUS. Składki nie będą tak bolesneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dokładnie sprawdzili, w których sklepach jest najtaniej. Różnice są gigantyczne
2. Serce 17-latka przestało bić na 20 minut. Opowiedział co zobaczył po drugiej stronie
3. Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniej

Trump w dalszym ciągu ukrywa oświadczenie podatkowe

Donald Trump to jedyny rezydent Białego Domu w najnowszej historii USA, który utrzymuje w tajemnicy swoje oświadczenie podatkowe. Od ponad roku prokurator okręgowy stanu Manhattan Cyrus Vance Jr. domaga się ujawnienia dokumentu. Jak dotąd bezskutecznie.

W 2019 r. Donald Trump przyznał, że między 1985 r. a 1994 r. zgłosił do urzędu skarbowego stratę rzędu ponad miliarda dolarów i przez 8 lat nie przekazywał podatków. Tuż po najnowszej publikacji New York Times Trump uznał wyliczenia za "totalny fake news" i przyznał, że skrupulatnie płacił wszystkie składki. Jednak na konferencji prasowej z dziennikarzami nie chciał wyjawić szczegółów w tej sprawie. Można się spodziewać, że ukrywanie zeznania podatkowego będzie jednym z wątków pierwszej debaty prezydenckiej, która odbędzie się we wtorek 29 września w Cleveland w Ohio.

Kolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zimaKolejne województwo zakaże palenia w kominku. Szykuje się trudna zimaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Z kupnem mieszkania jeszcze się wstrzymaj. Niebawem będą aż 30 proc. tańsze
  4. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
  5. Kontrole w sklepach, możesz zdziwić się na zakupach. Inspekcja powołuje się na jeden przepis
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
Umowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejUmowa o dzieło z drastycznymi zmianami. Masz dostać jeszcze mniejCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News