Trzynasta emerytura zostanie wypłacona tuż przed wyborami prezydenckimi
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 25 Listopada 2019

Trzynasta emerytura jednak będzie później. Morawiecki zdradził datę wypłat

Trzynasta emerytura może zostać wypłacona emerytom i rencistom później, niż zakładano. Wszystko przez nadchodzące wybory prezydenckie. Rząd chce, aby dodatkowe świadczenia zostały wypłacone najpóźniej miesiąc przed wyborami. Data wypłaty jest zależna od terminu wyborów.

Trzynasta emerytura pewna

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona emerytom i rencistom. Do niedawna nie było to jeszcze pewne ze względu na brak środków w budżecie. Jednak rząd wymyślił, że przekształci Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Fundusz Solidarnościowy i to stąd zostaną wypłacone trzynastki.

Jednak trzynasta emerytura nie zostanie wypłacona w marcu wraz z waloryzacją emerytur i rent tak jak w tym roku. Seniorzy mają otrzymać dodatkowe świadczenia tuż przed wyborami prezydenckimi - podaje finanse.wp.pl. To strategiczna decyzja rządzących. Może to oznaczać, że na trzynastkę będzie trzeba poczekać kilka miesięcy dłużej.

Rewolucja w L4. Dziesiątki tysięcy pracowników straci zasiłekRewolucja w L4. Dziesiątki tysięcy pracowników straci zasiłekCzytaj dalej

Trzynasta emerytura szybciej niż w tym roku?

Rząd robi co może, aby świadczenia zostały wydane w jak najszybszym terminie. - Może będzie przyspieszenie. W zeszłym roku "trzynastka" była w maju, teraz planujemy na maj albo na kwiecień. Jeszcze o tym decydujemy - mówił cytowany przez finanse.wp.pl Mateusz Morawiecki w radiu RMF FM.

Jeśli plan rządu dojdzie do skutku, to trzynasta emerytura może zostać wypłacona seniorom już na Wielkanoc. Poza tym jeszcze w marcu czeka ich waloryzacja w modelu kwotowo-procentowym, która będzie dla nich korzystniejszy.

Trzynasta emerytura i renta po raz pierwszy została wypłacona w tym roku. Jak podaje finanse.wp.pl, dodatkowe jednorazowe świadczenie w wysokości emerytury minimalnej seniorzy dostawali w kwocie 888 zł netto. W przyszłym roku będzie to większa kwota. Ze względu na waloryzację kwota zostanie podniesiona do 958 zł na rękę.

Roztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerRoztargnieni właściciele zapłacą nawet 5 tys. zł mandatu. Wystarczy wyjść z psem na spacerCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  2. Nie żyje słynna modelka. Ciało kobiety zostało odnalezione pod mostem, tragiczne fakty
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News