Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Oszuści

Oszuści

PKO BP
31.07.2020 02:00 Uwaga. PKO BP ostrzega przed sprytnym oszustwem. Można stracić wszystkie swoje oszczędności

PKO BP przestrzega wszystkich swoich klientów przed wiadomościami, które mogą trafić na skrzynkę pocztową. Oszuści są coraz bardziej sprytni i tylko czekają, by dobrać się do naszych kont i je całkowicie ogołocić. To im jednak może nie wystarczyć. Kredyty na nasze nazwisko mogą powędrować na nie nasze konta, jednak ich spłata przypadnie nam.

KNF publikuje czarną listę
20.07.2020 02:00 Przekazałeś im swoje pieniądze? Możesz już ich nie odzyskać. KNF ostrzega przed trzema firmami

KNF wpisuje trzy firmy na czarną listę spółek. Mowa o Universal Markets, My Safe Market oraz Platformie inwestycyjnej Trading Graphs - znalazły się one dzisiaj na Liście Ostrzeżeń Publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Wszystkie wymienione spółki dokonywały obrotu instrumentami finansowymi bez stosownych zezwoleń.

biznes-info-640x433
25.09.2019 02:00 Klienci PKO BP w niebezpieczeństwie. Oszuści mają bezczelny sposób

PKO Bank Polski ostrzega przed osobami, które podszywają się pod pracowników banku. Oszuści bezczelnie dzwonią i udają, że są przedstawicielami banku. Następnie powołują się na dyrektywę PSD2 i proszą o instalację dodatkowego oprogramowania, które zostanie wysłane na e-mail. Okazuje się, że plik zawiera wirus, dzięki któremu hakerzy mogą wykraść dane do logowania i kody autoryzacyjne.

biznes-info-640x433
24.09.2019 02:00 Fantastyczne koce, cudowne garnki. Oszuści nie mają litości, obedrą z emerytury

Kreatywność oszustów nie zna granic. Naciągacze mają różne sposoby na wyłudzanie pieniędzy - “na wnuczka”, “na policjanta”, czy głośna ostatnio sprawa 99-latki, którą złodzieje nabrali na “remont”. To jednak ostatnie “trendy” u oszustów, a od lat w Polsce działają handlowcy, którzy sprzedają “cudowne” towary. Komplety pościeli, niesamowite koce, czy zestawy garnków. Ceny? Od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

biznes-info-640x433
22.07.2019 02:00 Oszuści czyhają na naiwnych najemców na OLX. Jak nie dać się oszukać?

Pomysły na cyberprzestępstwa coraz bardziej się rozrastają. Korzystając z okazji, że podczas wakacji wielu studentów szuka pokoju czy mieszkania do wynajęcia postanowili wypróbować nowe oszustwo związane właśnie z ofertami najmu.

biznes-info-640x433
06.06.2019 02:00 Uważajcie przy bankomatach. Złodzieje wracają ze starym sposobem

Bankomaty to urządzenia, które do naszego życia wprowadziły niemało wygody. Dzięki nim możemy poruszać się po miastach z zaledwie kartą płatniczą, a gotówka jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Niestety, pewną prostotę, ale w kradzieży, widzą w nich złodzieje, którzy tylko czyhają na nasze pieniądze.Kamerki, które rejestrują, jak wpisujemy PIN, a także robią zdjęcia naszym numerom na karcie, czy skimmery instalowane w miejscach, gdzie wkładamy kartę - to już było. Wszyscy czuliśmy obawę przed korzystaniem z bankomatów, ale nie spodziewaliśmy się, że wróci jeden ze starszych sposobów na kradzież.