BiznesINFO.pl
Fot. Zofia i Marek Bazak/East News, Warszawa 15.01.2021. Ruszyla rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19. Na szczepienie moga zarejestrowac sie osoby powyzej 80 lat. Termin mozna zarezerwowac telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepien. N/z rejestracja telefoniczna na szczepienie przeciw Covid-19. Senior zapisuje sie na szczepienie, korzystajac z bezplatnej infolinii 989

East News, Zofia i Marek Bazak

Oszustwo na "zdalny pulpit" wciąż zbiera żniwa. 25-latka straciła 17 tys. zł

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Oszustwo na "zdalny pulpit" to uwielbiana przez złodziei metoda. Do wyłudzania pieniędzy potrzebują jedynie telefonu i naiwności ofiary. W efekcie można stracić oszczędności życia. Przekonała się o tym pewna 25-latka.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest oszustwo na "zdalny pulpit"

  • Jak można skutecznie chronić się przed oszustami

Oszustwo na "zdalny pulpit" wciąż popularny

Oszuści wykorzystują każdą sytuację do tego, aby skorzystać na naiwności ludzi. Co więcej, wymyślają także takie metody oszustwa, które pozwolą im wzbogacić się na cudzej krzywdzie, ale również pozostać nieuchwytnymi.

Jedną z nich jest metoda oszustwa na "zdalny pulpit". Oszuści kontaktują się ze swoją ofiarą telefonicznie i przedstawiają się jako pracownicy banków lub instytucji związanych z nadzorem nad finansami. Przekonują, że ofierze grozi niebezpieczeństwo, a najlepszą metodą ochrony jest pobranie aplikacji na telefon, tablet, komputer, czy inne urządzenie elektroniczne.

Dzięki temu oszuści otrzymują podgląd do całego naszego pulpitu oraz tego, co robimy. Poprzez takie formy działalności zyskują możliwość poznania haseł do naszych kont bankowych oraz aplikacji elektronicznych.

<div id=”onnetworkPlayer”></div><script async type="text/javascript" src="https://video.onnetwork.tv/embed.php?sid=MklwLDF1MDUsMA==&cid=onnetworkPlayer"></script>

Oszustwo może pozbawić nas pieniędzy

Jak informuje portal nowasol.naszemiasto.pl, ofiarą metody na "zdalny pulpit" padła pewna 25-letnia mieszkanka Podlasia. Oszuści ukradli jej 17 tys. złotych. Choć dziewczyna niejako straciła pieniądze "na własne życzenie", jej sytuacja jest doskonałym przykładem na to, że nie można tracić czujności.

Przykład młodej dziewczyny pokazuje, że nie tylko seniorzy padają ofiarami oszustów. Policja apeluje, aby nigdy nie podawać nikomu swoich danych osobowych, a w przypadku aplikacji należy korzystać tylko z tych zweryfikowanych przez banki.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

pixabay, Fz

Wykroczenie skarbowe może Cię kosztować nawet 14 tys. zł. Przepisy zmieniły się w maju

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

pixabay, Chronomarchie

Twój portfel

Potężny cios w samozatrudnionych. Ich składki wzrosną o ponad 1000 zł

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 16.07.2019. n/z Niemowlak trzyma banknot 500 zl.

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat

Czytaj więcej >
Polacy wycofują oszczędności z banków

Twój portfel

Oszczędności w banku? Nie, teraz stawiamy na alternatywy

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw na stacjach robią wrażenie. Cieszyć się mogą tylko tankujący gaz

Czytaj więcej >
pieniadze-pixabay-jarmoluk

Twój portfel

Opłata opakowaniowa już budzi kontrowersje. Branża nie przebiera w słowach

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonamentu RTV wciąż unika masa Polaków. A kontrolerzy i tak wystawiają mandaty na 735 zł

Czytaj więcej >