BiznesINFO.pl

Biznes Info

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Tym razem oszuści ponownie atakują wizerunek Poczty Polskiej i wykorzystują go do wyłudzenia danych i pieniędzy od swoich ofiar. Stracić można nawet oszczędności życia.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na czym polega nowe oszustwo na Pocztę Polską

  • Jak się przed nim chronić i na co zwrócić uwagę

Poczta Polska w ogniu oszustw

Niedawno Poczta Polska przestrzegała przed oszustami wykorzystującymi nową matrycę VAT do wyłudzania danych osobowych i pieniędzy. Wówczas wysyłano wiadomości mail z zawirusowanymi załącznikami.

Tym razem o oszustwie na Pocztę Polską informuje firma CyberRescue. Oszuści wysyłają do ludzi SMS-y nakazujące zapłatę kilkunastu złotych w celu odebrania swojej paczki z zamówieniem online.

Jak się okazuje, Poczta Polska to jeden z wielu podmiotów, który znalazł się na celowniku oszustów. Niedawno do wielu osób przychodziły wiadomości z informacjami o konieczności dopłaty za paczki dostarczane przez kuriera lub pozostawianych w paczkomatach InPost.

Poczta Polska znów na celowniku

W wiadomości otrzymujemy link przenoszący nas na fałszywą stronę płatności. System może poprosić nas o zapłacenie owej kwoty poprzez zalogowanie się do systemu płatności internetowych.

Dzięki temu oszuści otrzymają dane do naszego konta bankowego i prawdopodobnie zabiorą wszystkie nasze pieniądze, a nawet wezmą kredyt. Policja apeluje, aby w takich sytuacjach pamiętać o natychmiastowym zgłoszeniu się na policję. Te w przypadku dochodzenia swoich praw może okazać się kluczowe nawet dla banku umarzającego zobowiązanie.

Pamiętajmy także o tym, że firmy kurierskie nigdy nie proszą o dopłaty do zamówień i odbiorów. Kwota, na którą się decydujemy ustalana jest przy zamówieniu produktów, a jeśli występują jakieś nieprawidłowości, sklep najprawdopodobniej umorzy całe zamówienie przed wysyłką.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]

Tagi:

Poczta Polskaoszuści

Podobne artykuły

Twój portfel

Rząd chce wprowadzenia maksymalnej opłaty za śmieci
Czytaj więcej >

Twój portfel

Płaca minimalna znowu będzie podniesiona. Rząd już zapowiedział
Czytaj więcej >

Twój portfel

12 000 plus jednak szybciej. Rząd zdradził, kiedy można spodziewać się wypłat
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ile kosztuje nas codzienne ładowanie telefonu? Koszt może zaskoczyć
Czytaj więcej >

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów
Czytaj więcej >

Twój portfel

UOKiK ostrzega przed zagrożeniami w sieci. Oszuści urlopu nie biorą
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]