Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie
29.05.2024 07:05 Jedziesz nad polskie morze? Szykują dla ciebie dodatkowe opłaty

Niezbyt pozytywne dla turystów informacje płyną znad Bałtyku. Samorządowcy z nadmorskich miejscowości wystosowali do Ministerstwa Infrastruktury apel dotyczący opłat za parkowanie. Czy w tym roku wczasy nad polskim morzem będą jeszcze droższe?

Piraci zaatakowali statek "Port Gdynia"
30.09.2022 11:43 Wprowadzono drugi stopień zabezpieczenia portów morskich

Polskie porty morskie wprowadziły drugi poziom zabezpieczenia. Oznacza to m.in. bardziej uważną kontrolę bagaży, dokumentów oraz ładunków pływających jednostek. Ma to związek z prewencyjnym podniesieniem poziomu ochrony portów. Jest to działanie prewencyjne w związku z ostatnimi wydarzeniami w Europie.

pixabay, EdWhiteImages
16.09.2022 11:08 Rozpoczęto badania środowiskowe dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, przystąpiła do etapu przeprowadzenia badań środowiskowych dla projektu Baltica 1 – morskiej farmy wiatrowej zlokalizowanej ok. 80 km od brzegu Bałtyku. Badania przeprowadzi konsorcjum Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i firmy MEWO S.A - podała PGE Baltica w komunikacie prasowym.

flaga Polski-Polska-niebo-biznesinfo
09.09.2022 18:08 Powstanie wielka inwestycja na Morzu Bałtyckim. Baltic Power podpisała niezbędne umowy

Baltic Power podpisał umowy na wykonanie, dostarczenie i instalację morskich stacji elektroenergetycznych oraz fundamentów farmy wiatrowej zlokalizowanej na Morzu Bałtyckim. Wiele z elementów niezbędnych do uruchomienia turbin będzie wyprodukowana w Polsce. Inwestycja ma być gotowa w 2026 r. Grupa Orlen, która stara się osiągnąć neutralność klimatyczną będzie rozwijać pionierską dla siebie inwestycję polegającą na wykorzystaniu mocy wiatru na Morzu Bałtyckim do produkcji energii elektrycznej - pomimo tego, że jest to nowy obszar naszej działalności, farma wiatrowa Baltic Power jest najdynamiczniej rozwijanym projektem w polskiej części Bałtyku. Wchodząc w decydującą fazę przygotowań, kontraktujemy już kluczowe komponenty niezbędne do realizacji inwestycji - mówi prezes Orlenu Daniel Obajtek.

morze bałtyckie i północne
25.08.2022 12:42 W Bałtyku utonął dźwig. Marynarze trafili w ręce policji

Portowy dźwig, holowany na barce, zatonął między Ustką a Łebą. Połowa załogi holownika była nietrzeźwa.

pexels-kaboompics-com-5611
22.08.2022 17:19 Woda morska może być zdatna do picia. Wszystko dzięki wynalazkowi Polaków

Woda morska będzie zdatna do picia w ciągu 2 minut od momentu rozpoczęcia filtracji. Polska firma Nanoseen opracowała innowacyjne rozwiązanie.

2807953857 a2339e5c2b k
31.07.2022 14:21 Szwedzi nie zamierzają oddać Polsce Statutu Łaskiego. Powołują się na wątpliwe procedury

Szwecja napadła Polskę w 1655 r., a wydarzenie to utrwaliło się w historii Polski pod nazwą potop szwedzki. Szwedzi splądrowali Polskę do niespotykanych wręcz rozmiarów, wywożąc niemal wszystko, co stanowiło wartość i dawało się zapakować na okręty. Jednym z łupów wojennych stał się Statut Łaskiego, którego zwrotu Polsce Szwecja kategorycznie odmawia, powiedziała szwedzka minister dyplomacji Ann Linde. Pochodzący z 1506 r. Statut Łaskiego jest pierwszym drukowanym zbiorem praw i przywilejów Królestwa Polskiego od czasów panowania Kazimierza Wielkiego (XIV w.). Wydany z rozkazu króla Polski Aleksandra Jagiellończyka, zawiera na swoich kartach również pierwsze drukowane wydanie pierwszego hymnu Polski, Bogurodzicy. Znaczenie dzieła dla historii polskiego prawodawstwa jest więc niekwestionowane, a upór Szwedów jest o tyle dziwny, że z ich punktu widzenia kodeks ma wartość co najwyżej akademicką, o czym może świadczyć fakt, że "łup wojenny" znajduje się obecnie w zbiorach Uniwersytetu w Uppsali.

EN 00919427 0026
28.06.2022 13:30 Kanadyjskie okręty wojenne wpłyną na Bałtyk. Ottawa zaostrza także sankcje na Rosję

Kanada zdecydowała o nałożeniu kolejnych sankcji na Rosję oraz wysłaniu dodatkowych okrętów wojennych na Bałtyk. Statki wyruszyły z Kanady w niedzielę. Na oficjalnej stronie premiera Kanady w poniedziałek ukazał się komunikat o decyzji kanadyjskiego rządu dotyczącej kolejnych sankcji na Rosję i Białoruś. Ottawa nałożyła sankcje również na 15 ukraińskich oligarchów, którzy popierają Rosję. Kanada wzmacnia także NATO na Bałtyku. Nad Morze Bałtyckie dotrą kolejne dwa statki kanadyjskiej marynarki wojennej, które wesprą już dwie jednostki stacjonujące.

Biedronka-sklep-wejście-logo-biznesinfo
21.06.2022 20:10 Biedronka przywiezie produkty na samą plażę. W te wakacje sieć zaskoczy Polaków

Biedronka tego lata ruszy ze specjalnym projektem realizowanym wspólnie z Glovo, dzięki któremu do plażowiczów mają trafić produkty w 15 minut od zamówienia. To jednak nie jest jedyny pomysł Biedronki na zwiększenie sprzedaży w najbliższym sezonie wakacyjnym. Wszystko wskazuje na to, że już tego lata na wielu bałtyckich plażach możemy nie usłyszeć charakterystycznych rymowanek "ani wódka, ani wino nie zastąpią lodów bambino". Gorąca kukurydza i cieplutki bób będą również miały solidną konkurencję w postaci Biedronki, która wspólnie z Glovo wpadła na pomysł jak zaspokoić apetyty plażowiczów.

14415480660 ed026f8beb o
03.04.2022 19:31 Litwa, Łotwa i Estonia definitywnie kończą z rosyjskim gazem. Dostawy już nie płyną

Litwa, Łotwa i Estonia potwierdziły, że definitywnie kończą z importem rosyjskiego gazu. Uldis Baris z łotewskiego Conexus Baltic Grid nie pozostawił wątpliwości. Od 1 kwietnia 2022 r. rosyjski gaz nie płynie już do krajów bałtyckich, przekazał w sobotę łotweski operator magazynów gazu ziemnego Conexus Baltic Grid, o czym czytamy w anglojęzycznym portalu baltics.news. Prezes spółki Conexus Baltic Grid Uldis Baris powiedział, że sytuacja na Ukranie wyraźnie pokazała, że Rosjanom nie należy ufać w temacie ciągłości dostaw ropy.

Marek BAZAK/East News
20.06.2021 02:00 Wakacje nad Bałtykiem z gigantycznymi cenami. Portfele Polaków aż piszczą

Wakacje nad Bałtykiem mogą w tym roku poważnie nadszarpnąć budżety rodzin. Drożeje wszystko - nocleg, zestawy obiadowe, napoje i letnie przekąski. Mimo tego grono osób zdecydowanych na urlop w kraju jest dość spore.Z tego artykułu dowiesz się:Ile kosztują tegoroczne wakacje nad BałtykiemIle trzeba zapłacić za zestaw obiadowyJakie są wakacyjne plany Polaków

Marek BAZAK/East News
13.06.2021 02:00 Mandat grozi ci nawet na plaży. Wielu Polaków nie wie i popełnia ten sam błąd

Mandat można zdobyć nawet na plaży. Na karę naraża się każdy, kto nie przestrzega plażowych „dobrych obyczajów”. Puszczanie głośnej muzyki, picie alkoholu czy niszczenie roślinności jest surowo zabronione.Z tego artykułu dowiesz się:Jak wysoki mandat można otrzymać na plażyZa co grozi najwyższa karaJak drogie będą tegoroczne wakacje nad Bałtykiem

Marek Bazak/EAST NEWS
04.06.2021 02:00 Parawany znikają z polskich plaż. Eksperci mówią o kulturowym przełomie

Parawany plażowe to znak rozpoznawczy polskiego Bałtyku. Jednak chęć odgradzania się od innych nie jest aż tak mocna jak przed laty. Widać to w wynikach sprzedaży parawanów, która z roku na rok coraz bardziej spada.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego ludzie stosują parawany plażoweJak na przestrzeni lat zmieniło się podejście do tego rozwiązaniaO ile spadła sprzedaż

MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News
10.05.2021 02:00 Obsesja bursztynu. Polacy tłumnie szukają go przy przekopie Mierzei Wiślanej

Bursztyn z przekopu Mierzei Wiślanej to dla poszukiwaczy prawdziwy skarb. Zgromadzeni przy budowie liczą na to, że niedawno rozpoczęte prace pogłębiarki Trojan zaowocują wartościowymi znaleziskami. Być może skarby odnajdzie także rząd, który do tej pory wydobył zaledwie kilkanaście kilogramów bursztynu.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego na Mierzei Wiślanej wybuchła gorączka na bursztynIle osób poszukuje okazówIle kilogramów bursztynu do tej pory przyniósł przekop Mierzei Wiślanej

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Lipiec 2016 wojewodztwo pomorskie miasto Leba - oblegane plaze morskie przez wczasowiczow w upalny dzien
07.02.2021 01:00 Międzyzdroje jak Dubaj? W kurorcie ma powstać olbrzymi hotel

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie obawy budzi budowa ekskluzywnego apartamentowcaJak wygląda sytuacja od strony prawnejCzy międzyzdrojski hotel wpłynie na tamtejszy krajobrazCzemu mieszkańcy sprzeciwiają się budowie apartamentowca

Do portu na Mierzei Wiślanej dotarł pierwszy statek
23.01.2021 01:00 Port na Mierzei Wiślanej przyjął pierwszy statek. Niedługo mają być kolejne

Z tego artykułu dowiesz się:Do nowego portu na Mierzei Wiślanej przypłynął pierwszy statekKiedy spodziewany jest kolejny statekCzy pandemia opóźni budowę kanału żeglugowego

Ile ryb jedzą Polacy?
22.01.2021 01:00 Polakom ryb jeść nie kazano. Większość bałtyckich skarbów trafia do innych krajów

Z tego artykułu dowiesz się:Ile Polacy jedzą rybIle ryb zjada się w EuropieCzy ryby z Bałtyku są zdrowe

Dorsze i śledzie
20.10.2020 02:00 Tegoroczna Wigilia bez tradycyjnych ryb? Unijni politycy zdecydowali o zakazie połowu

Ministrowie odpowiedzialni za rybołówstwo z państw UE położonych nad Morzem Bałtyckim porozumieli się co do limitów połowowych na przyszły rok. Na stoły trafi zdecydowanie mniej dorszy i śledzi. Co to oznacza dla gospodarek, rybaków i konsumentów?

Gaz popłynie pod Bałtykiem
24.07.2020 02:00 Gaz z Norwegii popłynie do Polski. Zakończono układanie instalacji

Gaz z Norwegii do Polski może popłynąć nawet już za dwa lata. Spółka zależna od Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - PGNiG Upstream Norway, zakończyła właśnie proces układania podwodnej instalacji, którą ma być transportowane paliwo ze złoża Duva, które jest położone na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Jak wskazuje portal Forsal osiągnięto właśnie połowę zaplanowanych prac nad Baltic Pipe.

  • 1
  • 2