Wyszukaj w serwisie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Miliony Polaków dotrą nad morze znacznie szybciej i wygodniej. Powstanie nowa droga
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:56

Miliony Polaków dotrą nad morze znacznie szybciej i wygodniej. Powstanie nowa droga

GDDKiA informuje o budowie nowego odcinka trasy S7
Wikipedia/King Cherry

GDDKiA z dobrymi wieściami dla kierowców

GDDKiA w komunikacie prasowym informuje, że wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa, a umowa o wartości ponad 635 mln zł zostanie zrealizowana w ciągu 45 miesięcy od daty jej zawarcia. 

- Najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca musi złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Po jej uzyskaniu do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 15 grudnia do 15 marca. Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest z wiosną 2025 r. - czytamy w komunikacie GDDKiA. 

GDDKiA informuje, że zadaniem firmy Mostostal Warszawa będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 12 km drogi ekspresowej S7 o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7.  

- Wybudowane zostaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Powstanie fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna. Ponadto wybudowane zostaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego - wyjaśnia GDDKiA. 

GDDKiA informuje również, że dla zwiększenia konkurencyjności daje wykonawcy możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, co oznacza, że będzie mógł on sam zdecydować czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. 

- Wykonawca będzie mógł zastosować technologię, w której się specjalizuje. Niezależnie od ułożonej nawierzchni droga będzie musiała spełniać stawiane przez nas kryteria i parametry jakościowe, funkcjonalne i eksploatacyjne - podkreśla GDDKiA.

W komunikacie podkreślono również, że prace przy budowie drogi będą prowadzone bez zamykania ruchu dla kierowców, tak by do minimum ograniczyć utrudnienia dla podróżujących. 

- W tym celu wykonawcy wszystkich trzech odcinków w pierwszej kolejności będą mieli za zadanie wybudowanie drogowego układu lokalnego, który umożliwi wykorzystanie go do prowadzenia ruchu. Podczas robót pomiędzy Załuskami a Modlinem kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku - informuje GDDKiA. 

W komunikacie prasowym GDDKiA informuje również o tym jaki jest etap prac dotyczący dwóch pozostałych odcinków trasy Płońsk-Czosnów. I tak 12 maja b.r podpisana została umowa na zaprojektowanie i budowę blisko 10 km trasy Modlin-Czosnów. Jeśli zaś chodzi o odcinek S7 Siedlin-Załuski ( o długości ok. 13 km) to GDDKiA informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty.