Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie

Mon

Minister Mariusz Błaszczak z wojskowymi
26.07.2023 16:06 Nowe uprawnienia wojska. Będą mogli zajmować motocykle i internet

W najnowszym projekcie rozporządzenia Ministerstwa Obrony Narodowej wydłużyła się lista rzeczy, którą wojsko może zarekwirować obywatelom podczas wojny. Obok domów czy samochodów znalazły się na niej m.in. łącza internetowe.

Kobieta robiąca zdjęcie
26.07.2023 11:08 Tabliczki z napisem "zakaz fotografowania" w całej Polsce. Będą kary i konfiskata sprzętu

Serwis instalki.pl informuje, że zgodnie z nowelizacją Ustawy o obronie Ojczyzny, w wielu miejscach w Polsce pojawią się tabliczki z napisem “zakaz fotografowania”.

Mężczyzna trzymający smartfona
25.05.2023 08:43 Koniec alertów RCB jakie znamy. Dostaniesz powiadomienie i mocno się zdziwisz

“Rzeczpospolita” informuje, że już niedługo to nie SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa będą ostrzegać Polaków o niebezpieczeństwie. 

Mężczyzna trzymający smartfona
19.04.2023 13:07 Dostaniesz sms od ministerstwa, a to będą oszuści. Chodzi o nabór do wojska

Gazeta.pl informuje o oszustach, którzy podszywają się pod Ministerstwo Obrony Narodowej. W rzeczywistości wojsko nie prowadzi rekrutacji ochotników. 

Mariusz Błaszczak
19.10.2022 16:29 Polska nie chce czekać latami na broń z USA. Błaszczak podpisał umowę z Koreą Południową

Polska podpisała umowę z Koreą Południową na zakup 288 wyrzutni rakiet Chunmoo. - Analiza walk w Ukrainie wykazała, jak ważną rolę pełni artyleria. Stąd też decyzja o wzmocnieniu polskiej artylerii, szczególnie artylerii rakietowej – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Czołgi Abrams dla Sił Zbrojnych RP
17.07.2021 02:00 Polska armia planuje zakupić czołgi od Amerykanów. Pomysł ma przeciwników w samym rządzie

Amerykańskie czołgi będą służyły w szeregach polskiej armii. Ministerstwo Obrony Narodowej ma przedstawić plan zakupu amerykańskich czołgów M1 Abrams.

Kto zapłaci za czołgi?
16.07.2021 02:00 Czołgi dla polskiej armii będą kosztować krocie. Maszyny spłacać będą jeszcze nasze dzieci

Na początku lipca posłowie Prawa i Sprawiedliwość wprowadzili do ustawy o Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych poprawkę umożliwiającą zasilanie go skarbowymi papierami wartościowymi. Posłowie opozycji przewidują, że może oznaczać to, że warte 23,3 mld zł czołgi Abrams M1A2 spłacać będą nasze dzieci.Z tego artykułu dowiesz się:Rząd chce kupić warte 23,3 mld zł czołgiSkąd rząd zamierza wziąć na to pieniądzeCzy dojdzie do tego, że czołgi będą spłacać nasze dzieci

Misiewiczówka przysporzyła jej twórcy problemów
21.06.2021 02:00 Misiewiczówka miała by hitem, przyciągnęła problemy. Były protegowany Macierewicza przed sądem

Miała być hitem, przysporzyła problemy. Do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy trafił akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi M. Byłemu rzecznikowi resortu obrony w czasach gdy kierował nim Antonie Macierewicz zarzuca się m.in. sprzedaż wódki "Misiewiczówki" bez wymaganego zezwolenia.Z tego artykułu dowiesz się:Co zarzuca się Bartłomiejowi M.Jak przebiegała kariera byłego współpracownika Antoniego Macierewicza

Przetarg rząd limuzyna
31.10.2020 01:00 Pandemia, kryzys i protesty, a władza kupuje limuzyny. Jest przetarg na 308 nowych aut

Przetarg na sporą liczbę nowych aut dla rządu wzburzył społeczeństwo. Okazuje się, że w dobie drugiej fali pandemii, gdy niejeden przedsiębiorca boi się o dotrwanie od pierwszego do pierwszego, a zatrudnieni w gastronomii siedzą bez pracy kolejny tydzień, rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił przetarg na dokładnie 308 aut.To, co wiemy o tym przetargu, to fakt, że jest on organizowany w celu zakupienia nie tylko tradycyjnych benzyniaków. Z dokumentu opublikowanego przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej wynika, że rząd ostrzy zęby na auta także o napędzie hybrydowym lub w pełni elektrycznym.

Mariusz Błaszczak
19.10.2020 02:00 Mariusz Błaszczak trafił na kwarantannę. Szef MON komentuje swój stan zdrowia

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u osoby, z którą miałem kontakt, służby sanitarne wydały decyzję kierującą mnie na kwarantannę" – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Łukasz Zbonikowski
07.09.2020 02:00 Łukasz Zbonikowski odwołany z ciepłej posadki w państwowej spółce. Prezesem był tylko tydzień

Łukasz Zbonikowski krótko cieszył się z piastowania stanowiska prezesa ważnej spółki nadzorowanej przez ministerstwo. Były poseł PiS zyskał rozpoznawalność po oskarżeniach swojej żony, która zarzuciła mu naruszenie nietykalności cielesnej. Polityk niedawno stracił miejsce w partii, a teraz lukratywną posadę.

Jednostka wojskowa w Bielsku-Białej
30.07.2020 02:00 Wiemy jakimi samochodami będzie jeździć nasze wojsko. Zakończył się przetarg na 262 pojazdy

Samochody dla Ministerstwa Obrony Narodowej dostarczy MAN. Pojazdy, które zostaną wyprodukowane w fabryce Volkswagena cechować się mają wysoką mobilnością. Polskie wojsko otrzyma łącznie 262 samochody.