Powołanie do wojska ułatwi najnowsze rozporządzenie MON
Flickr
Autor Radosław Święcki - 5 Kwietnia 2020

Już oficjalne: Jest nowe rozporządzenie MON ws. powoływania do wojska z rezerwy w obliczu epidemii

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało rozporządzenie, które ułatwi powołanie do wojska żołnierzy przeniesionych do rezerwy. Zwiększenie liczebności Wojskowej Obrony Terytorialnej ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Powołanie do wojska łatwiejsze

Powołanie do wojska żołnierzy przeniesionych do rezerwy będzie łatwiejsze za sprawą rozporządzenia, które minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak ogłosił 3 kwietnia.

- Coraz więcej osób chce służyć w Wojskach Obrony Terytorialnej i walczyć z koronawirusem, więc podejmujemy działania, aby zwiększyć liczebność tego rodzaju sił zbrojnych. Przygotowaliśmy rozporządzenie, które ułatwi powoływanie do WOT żołnierzy przeniesionych do rezerwy – napisał na Twitterze szef MON.

mon

W rozporządzeniu podkreślono, że „żołnierze rezerwy z racji już posiadanego doświadczenia wojskowego, którego jeszcze nie zatracili z powodu niewielkiego upływu czasu od chwili zwolnienia ze służby i przeniesienia do rezerwy, stanowią najbardziej wartościową część pozyskanych do służby wojskowej zasobów osobowych".

Z ostatniej chwili: Watykan się zamyka, ale to nie wszystko. Pierwszy raz w historii Kościoła podjęto radykalne decyzjeZ ostatniej chwili: Watykan się zamyka, ale to nie wszystko. Pierwszy raz w historii Kościoła podjęto radykalne decyzjeCzytaj dalej

W dokumencie, którego fragmenty ujawnia Onet.pl podkreślono również, że zawarte zmiany pozwolą w o wiele szerszym zakresie zaangażować żołnierzy rezerwy, już jako żołnierzy Obrony Terytorialnej, do pomocy w aktywnym zwalczaniu zagrożeń spowodowanych rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

Zdaniem MON, proponowane rozwiązania przyczynią się również do podniesienia poziomu bezpieczeństwa i spowodują zwiększenie liczby żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową, utrzymywanych w gotowości do podjęcia działań, w tym działań Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przewidzianych w ustawie z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
Wyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaWyjazdy na Wielkanoc 2020. Rząd w końcu przedstawił obostrzeniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News