Wojsko ma być większe dzięki nowemu systemowi rekrutacji. Będzie łatwiej się dostać
By Julo - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2734758
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Stycznia 2020

Szykuje się spora reforma systemu rekrutacji do Wojska Polskiego. Żołnierzy ma być więcej

Wojsko Polskie będzie miało nowy, kompleksowy system rekrutacji - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Dzięki reformie możliwe będzie zwiększenie nie tylko liczby czynnych żołnierzy, ale także wzmocnienie rezerw. Proces naboru ma zostać ułatwiony.

Wojsko Polskie z nowym systemem rekrutacji

MON poinformował, że nowy system będzie się opierać m.in “o potencjał klas mundurowych, organizacji proobronnych, Legię Akademicką i Wojska Obrony Terytorialnej”. W rozmowie z Defence 24.pl pełnomocnik MON ds. stworzenia tego systemu gen. bryg. Artur Dębczak powiedział, że nowy system ułatwi przyjmowanie żołnierzy, a wojsko i rezerwy zostaną powiększone.

- Jednym z celów Ministerstwa Obrony Narodowej jest zwiększenie stanów osobowych Sił Zbrojnych i wzmocnienie rezerw. Stworzenie jednolitego systemu, ułatwiającego proces naboru ma służyć realizacji tego założenia - zaznacza w rozmowie z Defence24.pl generał.

Generał Dębczak podkreśla, że głównym celem jest otrzymanie synergii i całkowita koordynacja różnych działań realizowanych aktualnie w resorcie i jego poszczególnych oddziałach, które są związane z rekrutacją żołnierzy.

- W Ministerstwie Obrony Narodowej podejmowane są różne inicjatywy, związane z rekrutacją do Wojska Polskiego, między innymi w Biurze do spraw Utworzenia Obrony Terytorialnej, Biurze do Spraw Proobronnych. Są też realizowane programy takie jak Legia Akademicka, klasy mundurowe, budowa strzelnic. Moim zadaniem będzie stworzenie systemu, który pozwoli skoordynować wszystkie te działania i doprowadzić do synergii między nimi - powiedział gen. bryg. Artur Dębczak.

120 tys. emerytów straci 500 plus. Skandaliczna luka w przepisach120 tys. emerytów straci 500 plus. Skandaliczna luka w przepisachCzytaj dalej

Możliwe zmiany strukturalne

Generał został zapytany czy w związku z nowym system dojdzie zmian strukturalnych w MON. - Naszym celem jest ujednolicenie i skoordynowanie procesu rekrutacji, a zmiany mogą być środkiem do tego, ale nie są celem. Jeśli okaże się, że wprowadzenie ewentualnych zmian będzie służyło jego realizacji, będę rekomendował podjęcie takich decyzji. Na razie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach - odpowiedział Dębczak.

Generał zaznaczył też, że nowy system będzie kompleksowy - ma obejmować różne jednostki i różne rodzaje służby - Zakładamy, że będzie on działał na korzyść wszystkich pięciu Rodzajów Sił Zbrojnych. Nowy system, którego utworzenie powierzył mi Minister Obrony Narodowej, ma umożliwić nie tylko zwiększenie stanów osobowych Sił Zbrojnych RP, ale też wzmocnienie rezerw. Naszym podstawowym założeniem jest ujednolicenie i uproszczenie procesu przyjmowania do służby - powiedział na łamach Defence24.pl gen. bryg. Artur Dębczak.

Nie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaNie odbiorą śmieci i zostawią naklejkę. Zostaniesz z problemem i sporą karą do opłaceniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. ZUS przekazał smutną wiadomość dla emerytów. Sprawdza się najczarniejszy scenariusz

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News