Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa. 05.10.2019. Przysiega zolnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.
Jan Bielecki/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

Rekrutacja do wojska ulegnie dużym zmianom. MON nie jest zadowolony z obecnej

MON pracuje nad nowym system rekrutacji do wojska. Obecny się nie sprawdza - informuje “Rzeczpospolita”.

MON zmieni zasady rekrutacji do wojska

Na początku roku MON zlecił gen. bryg. Arturowi Dębczakowi zreformowanie systemu rekrutacji do wojska. Jak podaje “Rzeczpospolita”, projekt zmian jest już gotowy. Procedury rekrutacyjne mają być uproszczone i ujednolicone. Zmiany proponowane przez MON znajdą się w nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP. Nowe reguły werbunku wejdą w życie w 2021 roku.

Według projektu MON i generała pierwszy etap rekrutacji polega na złożeniu przez kandydata aplikacji online. Od tej chwili interesariusz będzie sprawdzany przez WKU. Potem zostanie umówiony na spotkanie organizacyjne.

Uniwersytet Waszyngtoński ma dla Polaków dobre wieści. Chodzi o szczyt epidemiiUniwersytet Waszyngtoński ma dla Polaków dobre wieści. Chodzi o szczyt epidemiiCzytaj dalej

MON chce stworzyć huby rekrutacyjne

Jak podaje “Rz”, generał i MON zakładają, że powstaną tzw. huby rekrutacyjne. W placówce wojskowej np. WKU kandydaci przeszliby wstępną selekcję. W ciągu dwóch dni będą musieli odbyć test psychologiczny, badania lekarskie, a także sprawdzian z wychowania fizycznego. Również tam ma się odbywać wstępna selekcja do określonej jednostki wojskowej. Aplikanci mogliby w tym obiekcie przenocować.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędny
2. Czy to dlatego Rydzyk wciąż prosi o pieniądze? Światło dzienne ujrzały bardzo niewygodne statystyki

Zgodnie z założeniami MON obieg dokumentów odbywałby się w formie elektronicznej, aby zmniejszyć biurokrację i przyspieszyć procedurę rekrutacyjną.

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluJuż od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy LidluCzytaj dalej

MON chce powiększyć armię

Poprzedni system rekrutacji był oceniany jako przestarzały i nieefektywny. Dzięki wymienionym wyżej zmianom system werbunku zostanie uproszczony i uporządkowany.

“Rz” przypomina, że MON przewiduje, że zawodowa armia będzie liczyć 150 tys. żołnierzy. Na koniec roku Wojsko Polskie miało w swych szeregach 107,7 tys. zawodowych żołnierzy.

Więcej na ten temat w “Rzeczpospolitej”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naszła ich ochota na miłość w autobusie. Ktoś zrobił im zdjęcie, wszystko wyciekło
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cała Warszawa się zatrzymała. Zawyły syreny, aż łzy napływają do oczu, poruszające
Jednego z owoców możemy niedługo sporo się naszukać w sklepach. Pandemia znacznie ogranicza zbioryJednego z owoców możemy niedługo sporo się naszukać w sklepach. Pandemia znacznie ogranicza zbioryCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News