Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Kwota Wolna Od Podatku

Kwota Wolna Od Podatku

pieniądze
29.03.2024 22:48 Kwota wolna od podatku Belki. Podano szczegóły

W tym miesiącu Polaków spotkało rozczarowanie związane z podniesieniem kwoty wolnej od podatku dochodowego. Teraz jednak Ministerstwo Finansów zapowiedziało pewną alternatywę. Nowy kwota ma się pojawić, ale inna, niż wszyscy się spodziewali.

Pieniądze w portfelu
25.02.2024 10:30 Podniesienie kwoty wolnej od podatku. Wszyscy na tym skorzystają

Kwestia podniesienia kwoty wolnej od podatku pojawiła się już podczas kampanii przed wyborami parlamentarnymi. Jak na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia tych zmian. Okazuje się, że taka podwyżka przyniesie korzyści nie tylko dla podatników, ale także dla budżetu państwa. 

Pieniądze i Donald Tusk
18.02.2024 21:19 Co z kwotą wolną od podatku? Opinia eksperta zaskakuje

Kampania wyborcza była czasem składania wielu obietnic przez polityków. Teraz, dwa miesiące po inauguracji nowego rządu, trwają prace nad ich realizacją. Z drugiej strony wciąż prowadzone są dyskusje nad ich sensem - jeden z ekspertów wyraził zaskakującą opinię.

Pieniądze na kalendarzu
13.02.2024 15:49 Zmieniają kwotę wolną od podatku. Projekt trafił do Sejmu

Po tygodniach ciszy, w końcu ruszają prace nad podniesieniem kwoty wolnej od podatku. Projekt odpowiedniej ustawy w końcu pojawił się na stronie Sejmu. Kto może najwięcej zyskać na zwiększeniu kwoty wolnej od podatku?

None
11.02.2024 15:43 Będą zmiany w kwocie wolnej od podatku. Wiele osób na tym skorzysta

Zapowiedziana podczas kampanii wyborczej reforma kwoty wolnej od podatku miała zostać wprowadzona w ciągu pierwszych 100 dni nowego rządu. Kiedy ostatecznie można się spodziewać jej wdrożenia? Jak będzie wyglądała po zmianach, i kto na nich skorzysta najbardziej?

Pieniądze
20.01.2024 17:36 Co z kwotą wolną od podatku? Jest stanowisko ministra

Od czasu wyborów parlamentarnych sprawa podwyższenia kwoty wolnej od podatku pozostaje gorącą kwestią. Zapowiedzi z grudnia nie były co do tej kwestii zbyt optymistyczne. Najnowszy wywiad ministra finansów Andrzeja Domańskiego wskazuje jednak, że mogło dojść do odwrócenia trendu. Podano również szczegóły dot. podatku Belki.

pieniądze
25.12.2023 17:02 Zwolnienie z podatku dla emerytów 2024. Ile można zaoszczędzić?

Na mocy reformy podatkowej z 2022 roku kwota wolna od podatku wynosi 30 tys. złotych. Znacząca większość emerytów nie musi więc płacić podatku od świadczenia, które pobiera. Dodatkowym profitem jest PIT-0. Ile mogą zaoszczędzić seniorzy, rozliczając PIT? Jakie ulgi im przysługują? Odpowiadamy.

Kobieta oszczędności
12.12.2023 08:57 Szykują się spore straty dla seniorów. Chodzi o emerytury, wyliczenia nie zostawiają złudzeń

Zapowiedzi Donalda Tuska z kampanii wyborczej zaczynają powoli blednąć. Wszystko za sprawą deklaracji nowego premiera dotyczących podniesienia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł i zasady roku podatkowego. Wiadomo, o ile niższe będą emerytury w nadchodzącym 2024 roku. 

pieniadze-gotowka-kalendarz
27.10.2023 19:53 Chcą podnieść kwotę wolną od podatku do 60 tys. zł. Kto najbardziej na tym zyska?

Od stycznia zeszłego roku kwota wolna od podatku wynosi nie 8, a 30 tys. zł rocznie. W efekcie ktoś, kto osiąga miesięczny dochód w wys. do 2,5 tys. zł brutto, nie musi płacić podatku dochodowego. Wśród licznych obietnic wyborczych pojawiła się propozycja podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł. Dziennik Gazeta Prawna wyjaśnia, kto najwięcej zyska, jeśli ten scenariusz faktycznie wejdzie w życie.

pieniądze
26.10.2023 11:08 Większa pensja minimalna? Zaskakujący efekt obietnicy Tuska

Na jaw wychodzą kolejne zaskakujące informacje dotyczące obietnic złożonych przez Donalda Tuska. Okazuje się bowiem, że pensja minimalna w przyszłym roku może być jeszcze wyższa, niż zapowiadało Prawo i Sprawiedliwość.

Rząd wprowadzi podatek katastralny?
31.01.2023 18:40 Zmiany w podatku od darowizn. Korzystający ze zbiórek i crowdfundingu muszą uważać

Osoby korzystające z portali crowdfundingowych i otrzymujące darowizny od wielu osób muszą uważać. Sejm przegłosował ustawę wprowadzającą zmiany w podatku od spadków i darowizn, które zmieniają zasady opodatkowania crowdfundingu.Przepis pojawił się w przyjętej w ostatnim czasie ustawie deregulacyjnej, podwyższającą m.in. kwoty wolne od podatku. Był zaszyty między innymi przepisami; wprowadziła go grupa posłów specjalną poprawką.

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. n/z Kalkulator z wartoscia 5000 zl, lupa i pieniedzmi na bialym tle.
27.01.2023 18:05 Ważne zmiany w kwotach wolnych od podatku. Ustawa deregulacyjna uchwalona

W czwartkowym bloku głosowań w Sejmie znalazła się również ustawa deregulacyjna. Wprowadza ona kilka zmian w kwotach wolnych od podatku, a także m.in. próg przychodowy dla działalności nieewidencjonowanej.Jednym z najważniejszych elementów ustawy deregulacyjnej są zmiany w kwotach wolnych od podatku w kontekście spadków i darowizn. Konkretnie, chodzi o nabycie własności rzeczy i praw majątkowych.

pieniądze-banknoty-biznesinfo-iberion
27.01.2023 14:49 Czekają nas spore zmiany w podatku od spadków i darowizn

W czwartek 26 stycznia posłowie uchwalili ustawę deregulacyjną, nowelizującą kilkanaście ustaw. W wyniku tego m.in. podwyższona zostanie kwota wolna od podatku od spadków i darowizn. Za przyjęciem ustawy deregulacyjnej opowiedziało się 271 posłów, 177 było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Biznes Info
30.05.2021 02:00 Kwota wolna od podatku a działalność gospodarcza

Przedsiębiorcy zawsze szukają sposobu na to, aby zaoszczędzić. Dlatego niektórych cieszy, że podatek dochodowy nie zawsze jest konieczny. Można uniknąć jego płacenia, kiedy spełnia się określone wymogi. Jednym z nich jest rozliczenie na zasadach ogólnych. Dowiedz się, kiedy dotyczy Cię kwota wolna od podatku, a działalność gospodarcza wyniesie Cię mniej.

Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 07.05.2021. Ministerstwo Aktywow Panstwowych. Briefing dotyczacy wsparcia polskiej siatkowki przez spolki Skarbu Panstwa, z udzialem przedstawicieli klubu Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle. N/z: Jacek Sasin
17.05.2021 02:00 Jacek Sasin powiedział od kiedy zacznie obowiązywać większa kwota wolna od podatku

Kwota wolna od podatku za sprawą Polskiego Ładu przejdzie spory lifting. Jacek Sasin zdradził, że nowych przepisów możemy spodziewać się już w przyszłym roku.Z tego artykułu dowiesz się:Kiedy wejdą przepisy dotyczące kwoty wolnej od podatkuCzy na pewno przedsiębiorcy zyskają na zmianachCo jeszcze Polski Ład szykuje dla przedsiębiorców