Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Giełda

Giełda

Giełda

Giełda
16.05.2024 12:56 Akcje memowe ponownie przejmują rynek giełdowy. GameStop i AMC ofiarami narracji o gorączce na Wall Street

Powtarza się sytuacja z 2021 roku, kiedy to emocje na ulicy Wall Street były napędzane przez akcje memowe. Domniemany powrót legendarnego użytkownika o nazwie RoaringKitty, stojącego za atakami grupy WallStreetBets, doprowadził do tego, że od początku tygodnia akcje spółek osiągnęły bardzo duży wzrost. Chodzi tu o GameStop (180%) oraz AMC (135%). 

Mirbud Marywilska pożar
13.05.2024 18:10 Wyprzedaż akcji Mirbudu po pożarze na Marywilskiej 44. Jak te wydarzenia wpłyną na działanie firmy na giełdzie?

Spółka Mirbud, działająca w branży budowlanej, ma teraz przed sobą trudny okres. Jej akcje spadły o ponad 5% na otwarciu notowań 13 maja z uwagi na pożar przy ul. Marywilskiej 44. Właściciel spółki Marywilska 44, którą jest właśnie Mirbud, poinformował w swoim pierwszym komunikacie o tym, że hale były ubezpieczone i jest zamiar ich odbudowania, co jest szczególnie istotne dla najemców, prowadzących w większości jednoosobowe działalności gospodarcze.

None
22.04.2024 18:34 Benefit Systems inwestuje w SmartLunch: krok ku kompleksowej ofercie dla dobrostanu pracowników

Benefit Systems S.A., lider w dziedzinie programów wspierających dobrostan pracowników, ogłosił przejęcie 18,53% akcji SmartLunch S.A., firmy specjalizującej się w organizacji żywienia zbiorowego w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Wartość transakcji szacowana jest na blisko 60 mln zł.

None
19.04.2024 14:22 Komentarz rynkowy XTB: Netflix triumfuje w pierwszym kwartale 2024 roku

Serwis streamingowy Netflix kontynuuje imponującą passę, publikując znakomite wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku. Spółka pobiła zarówno swoje prognozy, jak i oczekiwania rynku, co świadczy o jej silnej pozycji.

pieniądze
14.10.2023 21:46 Jak zainwestować 5 000 zł, aby jak najszybciej podwoić tę kwotę?

Zainwestowanie 5 000 zł może stać się ciekawą przygodą, zwłaszcza gdy jesteś otwarty na nietuzinkowe pomysły inwestycyjne. Oto kilka propozycji, od sprawdzonych metod po te bardziej ryzykowne, które mogą pomóc Tobie pomnożyć oszczędności.

Flaga Państwowa RP
29.03.2023 15:03 Niemiecki gigant chce przejąć firmę z Wrocławia. Błyskawiczna reakcja warszawskiej giełdy

Grupa Würth zamierza przejąć znaną firmę z Wrocławia, czytamy na stronie investmap.pl. Informacja o planach przejęcia polskiej firmy przez niemieckiego konkurenta wywołała niemałe zamieszanie na warszawskiej giełdzie. 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
25.03.2023 21:46 Będzie nerwowo, ale banki nie upadną. Ważne słowa z GPW

W ostatnich tygodniach media zdominowały informacje dotyczące upadku Silicon Valley Bank oraz Signature Bank i sytuacji w Credit Suisse. Jak jednak wynika ze słów członka zarządu warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, polski system pozostanie niewzruszony.

gadu-gadu
21.03.2023 12:09 Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją

Jeszcze w 2012 roku szacowana liczba użytkowników Gadu-Gadu oscylowała w okolicach 10 mln miesięcznie. Choć obecnie komunikator nie jest już aż tak popularny, to właściciel GG – Fintecom zamierza reaktywować markę. Pieniądze na rozwój spółka chce pozyskać ze zbiórki crowdfundingowej, a wśród planowanych zmian zapowiada rozmowy audio-wideo oraz szyfrowanie end-2-end – informuje Puls Biznesu.

zboże
15.03.2023 20:22 Największa ukraińska spółka wycofuje się z polskiej giełdy. Nie widzi zalet obecności na GPW

Największa ukraińska spółka na GPW – Kernel – poinformowała niedawno, że nie widzi zalet obecności na polskiej giełdzie oraz planuje wycofanie się z giełdy. 

premiera raportu 31 stycznia GPW
19.01.2023 12:10 Raport “Reskilling Pracowników”. Premiera już 31 stycznia na GPW

Reskilling, upskilling, outplacement to główne trendy rynku pracy na najbliższe lata. Jakim wyzwaniom muszą sprostać firmy oraz pracownicy, aby utrzymać się na rynku? Kierunki i odpowiedzi w kontekście rozwoju zawodowego oraz stabilności zatrudnienia wskaże „Wielki reset umiejętności”, czyli raport nt. reskillingu pracowników autorstwa Future Collars i ICAN Institute. Raport zaprezentowany zostanie 31 stycznia 2023 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej pieniędzy dla rodziców, niedługo nowy program "Maluch plus". Pochłonie 1,5 mld zł rocznie
02.12.2022 21:43 Polacy wymyślili, jak zdobyć pieniądze na emeryturę. Skokowy wzrost zainteresowania instrumentami giełdowymi

Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów organizowane co roku przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wskazuje jasno, że Polacy postanowili zdobywać pieniądze na emeryturę dzięki operacjom giełdowym. Pomysł ten jeszcze nie dawno nie ciszył się zbytnią popularnością. W 2021 r. 25,1 proc. inwestorów indywidualnych wskazało, że główną motywacją obecności na giełdzie jest oszczędzanie na emeryturę. Dodajmy, że był to wynik rekordowy względem lat ubiegłych. W 2022 r. "motywacją emerytalną" kieruje się już 41,5 proc. zapytanych osób, wynika z danych opracowanych przez SII, które przytacza piątkowy "Puls Biznesu".

Pieniądze
28.06.2022 18:09 Pompy ciepła biją kolejne rekordy popularności. Widać to już nawet na giełdzie

Rządowe programy oraz niepewna sytuacja na rynku surowców kopalnych sprawiły, że Polacy coraz częściej sięgają po pompy ciepła. Popularność urządzeń rośnie niemal w postępie geometrycznym, a producenci liczą coraz większe zyski. Na niezłe oszczędności mogą również liczyć osoby, które pompy ciepła już zamontowały. Pompy ciepła bardzo szybko zaczęły wypełniać lukę jaka powstała po zrażeniu się wielu osób do montażu fotowoltaiki. Montaż przydomowych instalacji fotowoltaicznych miał się świetnie, dopóki rząd nie zmienił systemu rozliczeń na tzw. net-billing. W konsekwencji jeszcze niedawno wielka popularność paneli fotowoltaicznych zaczęła spadać. W kwestii przydomowego OZE nie ma jednak próżni i wysoką popularnością zaczęły cieszyć pompy ciepła, na które dofinansowanie można otrzymać z rządowych programów "Czyste powietrze" i "Moje ciepło".

PZU osiąga dobre wyniki
03.04.2022 18:07 PZU chwali się zyskami. Polski gigant kusi inwestorów, klienci także skorzystają

PZU pochwaliło się rekordowymi wynikami. W sprawozdaniu za rok 2021 największa grupa ubezpieczeniowa w Europie Środkowo-Wschodniej wykazała 3,34 mld zysku. To jej rekordowy wynik od roku 2010, czyli od debiutu spółki na GPW.“Co trzecia złotówka wydawana na polisy ubezpieczeniowe na życie trafia do PZU” - informuje Beata Kozłowska-Chyła, która jest Prezesem Zarządu PZU SA od 12 marca 2020 roku. Zysk przyniósł spółce w dużej mierze sprzedaż ubezpieczeń mieszkań oraz wzrost sprzedaży ubezpieczeń dla małych i średnich przedsiębiorstw.

freepik
30.06.2021 02:00 Kiyosaki ostrzega, nadciąga monstrualny krach. Mówi, co najlepiej kupować

Robert Kiyosaki to autor bestsellerowej książki "Bogaty ojciec, biedny ojciec" uważanej za najlepszy poradnik o zarządzaniu finansami. Ekspert w inwestowaniu ostrzega o nieuchronnym krachu na rynku.Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego będzie krach na rynkach inwestycyjnychW co radzi inwestować Kiyosaki

pixabay, StockSnap
23.06.2021 02:00 Burry mówi wprost, czeka nas olbrzymie tąpnięcie. Do jego słów jednak z rezerwą

Gwiazda "The Big Short" Michael Burry przewiduje krach na giełdzie kryptowalut i akcji spółek będących nazwami najpopularniejszych memów. Ten sam aktor "The Big Short" słynie z przewidzenia kryzysu na rynku nieruchomości w 2008 r.Z tego artykułu dowiesz się:Co powiedział aktor "The Big Short" o krachuJaka może być przyczyna załamaniaDlaczego jego zdaniem nie powinno się inwestować w kryptowaluty

chart-1905225 1920
22.05.2021 02:00 Podstawowe informacje o akcjach i obligacjach

Wiele osób, które mają oszczędności, chce je korzystnie zainwestować. Do niedawna pewną i bezpieczną formą inwestycji były lokaty, ale niestety ich oprocentowanie spadło poniżej stopy inflacji i stały się one zwyczajnie nieopłacalne. Dlatego wiele osób decyduje się inwestować w akcje lub obligacje. Jakie podstawowe informacje na temat akcji i obligacji warto poznać, aby dobrze zainwestować pieniądze? Czym różnią się akcje od obligacji? Z artykułu dowiesz się:Jakie są podstawowe cechy akcji i obligacji?Czym róznią się akcje i obligacje?Jak inwestować w akcje, a jak w obligacje?Która metoda inwestowania oszczędności jest bezpieczniejsza, a która może dać większy zysk?Sposobów na inwestowanie pieniędzy jest wiele, od lokat, poprzez nieruchomości, bitcoiny czy fundusze inwestycyjne, do akcji i obligacji. Można powiedzieć, że podstawową różnicą między akcjami a obligacjami jest ich skrajnie odmienny charakter. Po akcje sięgają osoby lubiące ryzyko, które często liczą na szybkie i duże zyski. Po obligacje zaś sięgają najczęściej te osoby, które są bardziej cierpliwe i szukają pewniejszego źródła pomnożenia majątku. Zarówno akcje, jak i obligacje, są papierami wartościowymi. Akcje potwierdzają jednak udział podmiotu w majątku spółki akcyjnej, która jest ich emitentem. Obligacje natomiast, jak podkreśla portal GPWInfoSfera, potwierdzają, że emitent jest dłużnikiem, a podmiot, który je nabył, jest jego wierzycielem.

Pxhere CC0
16.05.2021 02:00 Giełda Papierów Wartościowych ostrzega: nie oferujemy usług przez telefon, to oszuści

Giełda Papierów Wartościowych ostrzega przed nowym oszustwem. Wyłudzacze podszywają się pod pracowników GPW i namawiają obywateli do inwestycji. Wystarczy chwila nieuwagi, aby poufne dane trafiły w niepowołane ręce.Z tego artykułu dowiesz się:Przed jakim oszustwem ostrzega Giełda Papierów WartościowychJakie mogą być skutki "oszustwa na GPW"Jak uchronić przed atakiem

Flickr/C., https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
05.05.2021 02:00 Allegro połasi się na czeską sieć sklepów? Nasi południowi sąsiedzi nie mają wątpliwości

Allegro być może rozszerzy swój zasięg również o Czechy. Według doniesień zza naszej południowej granicy polska spółka jest wymienia wśród kandydatów do nabycia sieci sklepów internetowych Grupa Mall. Allegro jak na razie nie skomentowało tych doniesień, choć same pogłoski o ewentualnym zakupie przełożyły się na spadek notowań na giełdzie.Z tego artykułu dowiesz się:Czym zajmuje się Grupa MallJaka może być jej przyszłośćJak doniesienia o transakcji Allegro wpłynęły na inwestorów

arbitraż giełdowy
13.04.2021 02:00 Czym jest arbitraż giełdowy i dlaczego warto go mieć w swoim portfelu inwestycyjnym?

Arbitraż to technika inwestycyjna od wielu lat jest powszechnie stosowana na giełdach. Arbitraż giełdowy polega na zakupie danego dobra na jednej giełdzie, a następnie odsprzedaży go z zyskiem na innej. Zarobkiem jest różnica wynikająca z kursów kupna-sprzedaży. Program Kings of Investment to zautomatyzowany system do zawierania transakcji arbitrażowych umożliwiający czerpanie korzyści ze zmienności cen na rynkach kryptowalut. Ile można zarobić dzięki takiej automatyzacji? Nawet do kilku procent miesięcznie z inwestycji!

PGO odchodzi z giełdy
27.02.2021 01:00 PGO opuszcza giełdę. Akcje zostaną wyprzedane

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są kulisy opuszczenia giełdy przez PGONa kiedy wyznaczono dzień wykupu akcjiCzym zajmuje się PGO

Elon Musk o CD Projekt
28.01.2021 01:00 Elon Musk wywindował akcje CD Projekt. Wystarczył jeden krótki wpis w mediach społecznościowych

Z tego artykułu dowiesz się:Jaki post opublikował Elon MuskO ile urosły akcje CD ProjektCo mogą oznaczać wzrosty na giełdzie

Największe spółki na GPW w 2020 r.
23.01.2021 01:00 Największe spółki na GPW. Niektóre związane ze Skarbem Państwa, ale nie wszystkie

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są największe spółki na GPWJak wysoko są wycenianeKiedy wkroczyły na warszawską giełdę papierów wartościowych i czym się zajmują

Najbogatszy Polak w 2020 r.
04.01.2021 01:00 Najbogatszy Polak. Nieoczekiwany wpływ pandemii na jego majątek

Z tego artykułu dowiesz się:Kim jest najbogatszy PolakKto znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej zamożnych ludzi w PolsceJakie branże reprezentują bogacze

Editorial use only
27.12.2020 01:00 CD Projekt pod ostrzałem amerykańskich kancelarii. Polski producent w sporych tarapatach

Z tego artykułu dowiesz się:Kto zamierza pozwać CD Projekt,Jakie są argumenty za pozwem,Kto zarobił na spadku akcji firmy.

TO GO WITH AFP STORY by BERNARD OSSER
26.12.2020 01:00 Akcje CD Projekt poszybowały w dół. Ale niektórzy już liczą zarobione banknoty

Z tego artykułu dowiesz się:Kto zarobił na spadku akcji CD ProjektJak zarobiono przez nieudaną premierę Cyberpunka 2077Kto stracił na tej ryzykownej inwestycji

Kurs złotówki najlepszy od wzreśnia
14.12.2020 01:00 Kursy walut: Złoty pręży muskuły. W takiej formie nie był od września

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:Jaki jest obecnie kurs złotówkiDlaczego kurs złotówki się umocniłJakie są przewidywania w dłuższej perspektywie

ING wysokie noty
10.12.2020 01:00 Klienci ING mają powody do radości. Mogą spać wyjątkowo spokojnie

Z tego artykułu dowiesz się:Jaką notę otrzymał ING Bank HipotecznyCo to oznacza dla przeciętnego klientaCzym są listy zastawne

Cyberpunk 2077 CD Projekt giełda papierów wartościowych
08.12.2020 01:00 Wyszły na jaw pierwsze recenzje Cyberpunka 2077. CD Projekt stracił

Z tego artykułu dowiesz się:Jakie są pierwsze recenzje Cyberpunka 2077Jak CD Projekt odczuło to na giełdzieJaka jest obecna sytuacja polskiego producenta na giełdzie

  • 1
  • 2