Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Benefit Systems inwestuje w SmartLunch: krok ku kompleksowej ofercie dla dobrostanu pracowników
Redakcja BiznesInfo
Redakcja BiznesInfo 22.04.2024 18:34

Benefit Systems inwestuje w SmartLunch: krok ku kompleksowej ofercie dla dobrostanu pracowników

None
fot. materiały prasowe

Benefit Systems S.A., lider w dziedzinie programów wspierających dobrostan pracowników, ogłosił przejęcie 18,53% akcji SmartLunch S.A., firmy specjalizującej się w organizacji żywienia zbiorowego w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Wartość transakcji szacowana jest na blisko 60 mln zł.

SmartLunch – doświadczony partner w żywieniu firmowym

SmartLunch to firma z dziesięcioletnim doświadczeniem na polskim rynku, która oferuje pracodawcom kompleksowe rozwiązania w zakresie posiłków pracowniczych. Ich usługi obejmują m.in. zarządzanie kantynami firmowymi, optymalizację procesów żywieniowych i dostarczanie posiłków do biur.

Spółka obsługuje obecnie blisko 600 przedsiębiorstw, co oznacza, że z jej rozwiązań korzystają ponad 120 tys. pracowników. W 2023 roku SmartLunch osiągnął imponujące przychody w wysokości 136,4 mln zł.

Gdy w 2014 roku zakładałem SmartLunch, Benefit Systems był już liderem na rynku benefitów, oferując kartę MultiSport i promując aktywność wśród pracowników. My w ciągu dekady osiągnęliśmy pozycję lidera w dziedzinie organizacji posiłków dla pracowników z dofinansowaniem pracodawcy, stając się promotorem kultury jedzenia w pracy. To, co nas łączy, to dbałość o dobrostan pracowników, tym bardziej się cieszę, że Benefit Systems został naszym inwestorem. Jestem przekonany, że połączenie sił przyniesie korzyści obu stronom. Dzięki tej współpracy Benefit Systems wzmocni swoją pozycję w mocno rosnącym segmencie benefitów żywieniowych, a SmartLunch przejmując spółkę Lunching.pl, umocni swoją pozycję na rynku i zyska jeszcze większe możliwości rozwoju na polskim rynku, a w perspektywie także poza nim – mówi Mateusz Tałpasz, współzałożyciel i prezes SmartLunch.
 

Inwestycja w zdrowe odżywianie pracowników

Zdrowe odżywianie pracowników i dofinansowywanie posiłków to perspektywiczny segment rynku świadczeń pozapłacowych. W 2022 roku znacząco zwiększyliśmy nasze kompetencje w tym obszarze, nabywając udziały w spółce Lunching.pl sp. z o.o. Cieszymy się, że wraz z transakcją wzmacniamy możliwości spółki SmartLunch, jednocześnie łączymy siły z dynamicznie rozwijającym się podmiotem, którego cele na przyszłość w obszarze żywieniowych benefitów pracowniczych są zbieżne z naszymi – mówi Emilia Rogalewicz, członek Zarządu Benefit Systems SA, i dodaje: Jesteśmy przekonani, że SmartLunch to spółka z potencjałem, której oferta będzie istotnym elementem pakietu świadczeń pozapłacowych pracodawców w całym kraju, a z czasem i tych zlokalizowanych na innych rynkach. 

Umowa z potencjałem dalszego rozwoju

Realizowana przez Benefit Systems strategia zakłada, że nasza oferta będzie kompleksowo wspierać dobrostan pracowników w tak fundamentalnych obszarach jak kondycja fizyczna, psychiczna oraz zdrowe odżywianie. Intensywnie rozwijamy program MultiLife, rozszerzamy możliwości platformy MyBenefit, a także niezmiennie dbamy o wysoki poziom oferty MultiSport. Akcje w SmartLunch oraz gwarancja pierwszeństwa nabycia pozostałych udziałów w przyszłości wzmacnia naszą pozycję w segmencie benefitów żywieniowych dla pracowników – wyjaśnia Emilia Rogalewicz.

Tagi: Giełda