Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Emeryci

Emeryci

Emerytura honorowa dla stulatków
23.07.2020 02:00 Dodatkowa emerytura 4294,67 zł. Dostać może każdy, warunek jest tylko jeden

Mowa o ogromnych pieniądzach. Od marca świadczenie wynosi 4294,67 zł brutto miesięcznie. Emerytura jest wypłacana każdemu seniorowi, który skończy sto lat. Jest to emerytura honorowa.

Emerytury z dodatkami
16.07.2020 02:00 Nowe dodatki do rent i emerytur. Jeszcze w 2020 roku emeryci mogą sporo zyskać. Pieniądze, które mogą ci się należeć

Co roku w marcu ZUS dokonuje waloryzacji rent i emerytur. Mało kto jednak ma świadomość, że świadczenie emerytalne możemy podwyższyć o niemałe kwoty za pomocą dodatków. Warto być na bieżąco, ponieważ do pobierania dodatkowych pieniędzy uprawnionych jest wiele osób. A wiele z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Przyglądamy się dodatkom emerytalnym i rentowym. Polecamy także zapoznać się ze wstępnymi planami dla emerytów na 2021 rok.

biznes-info-640x433
25.02.2020 01:00 Złe wieści dla emerytów. Rosną wątpliwości ws. czternastej emerytury

Czternasta emerytura to kolejne po - podpisanej dziś przez prezydenta Andrzeja Dudę - "trzynastce" świadczenie, które ma zostać wypłacone emerytom. Przypomnijmy, że była to jedna ze sztandarowych obietnic Prawa i Sprawiedliwości w ostatniej kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi, a także jeden z elementów planu na 100 dni rządu drugiego gabinetu Mateusza Morawieckiego. Trzy dni po upływie "studniówki" obecnego gabinetu, projektem ustawy ws. czternastej emerytury zajmie się rząd.

biznes-info-640x433
22.02.2020 01:00 Znamy datę podpisania ustawy o trzynastkach. Dodatkowe pieniądze już niedługo

Emerytura w postaci trzynastki ma być wypłacona emerytom w kwietniu i na przełomie tego miesiąca z majem. Przypomnijmy jednak, że sprawa dotyczy nie tylko emerytur, ale także rent. Choć już wiadomo, że świadczenie będzie wypłacane w konkretnym terminie, to stosowna ustawa wciąż nie jest podpisana przez prezydenta. Datę złożenia jego podpisu już jednak znamy.Tę informację ujawniła Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak się okazuje Andrzej Duda swój podpis pod ustawą wprowadzającą rokroczną wypłatę trzynastek złoży podczas "specjalnego wydarzenia", jak podaje Business Insider Polska. To ma mieć miejsce w najbliższy wtorek 25 lutego. Co to za wydarzenie?

biznes-info-640x433
12.12.2019 01:00 Jeśli nie przejdziesz na emeryturę, możesz bardzo wiele zyskać. Seniorzy w pracy bardzo potrzebni

Praca dla seniorów musi odbywać się na lepszych warunkach. Z takiego założenia wychodzą związkowcy i pracodawcy, którzy chcą wprowadzić dodatkowe przywileje dla osób starszych. Seniorzy mieliby dostać prawo do dodatkowych 15-minutowych przerw od pracy. Stanowiska pracy mają zostać dostosowane do ich potrzeb dzięki środkom z Funduszu Pracy. Dla pracodawców zatrudnianie osób starszych powinno być korzystne finansowo dzięki zwolnieniom podatkowym lub obniżeniem składek ZUS, albo dofinansowaniem tych kosztów z Funduszu Pracy. Zmianie ma także ulec system ochrony przedemerytalnej.

biznes-info-640x433
22.10.2019 02:00 Będzie nowy system emerytalny. Nie spodoba się wam źródło finansowania

Emerytura doczeka się nowego systemu. Władza planuje wprowadzenie w życie Centralnej Informacji Emerytalnej, która będzie systemem informującym o emeryturach i wszelkich zmianach w wypłacaniu świadczenia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Rzeczpospolitą, władza przekonuje, że to zdecydowanie usprawni poruszanie się w różnych dotąd oddzielnych od siebie systemach.Nowy system pozwoli sprawdzić, jak ma się nasza emerytura z poziomu jednego miejsca. Aplikacja na smartfona czy jedna strona internetowa będzie zbierała informacje o oszczędnościach Polaków z Zakładu Ubezpiczeń Społecznych, Kas Rolniczego Ubezpiecznia Społecznego, Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Eemerytalnego, Pracowniczych Planów Emerytalnych, Pracowniczy Planów Kapitałowych, a także mundurowych zakładów emerytalnych.

biznes-info-640x433
06.10.2019 02:00 Obniżka PIT podnosi emerytury. Znamy kwoty podwyżek

Emerytura zyskała na obniżce podatku PIT, a dokładniej jego niższego progu 18%, który obecnie uplasował się na pułapie 17%. Z obniżki podatku skorzystać ma aż 25 mln Polaków. Wśród nich są oczywiście, o czym przypomina Wirtualna Polska, emeryci. To już prawie 7 mln osób.Tych czeka wyższa emerytura. Jak bardzo wysoka? Cóż, w zasadzie sprawa nie jest rewolucyjna, ale należy pamiętać, że liczyć się będzie każdy grosz. Stosowanie przez ZUS stawki 17% wobec wszystkich, którzy rocznie zarabiają do 85 528 złotych, przyczyni się szczególnie najmniej dostającym z emerytów. Ci zyskają na podwyżce całe 8 złotych. Najniższa emerytura netto wzrośnie z 935 złotych do 943 złotych.