Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Te osoby dostaną największy zwrot PIT. Kwoty robią wrażenie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 13.02.2024 18:01

Te osoby dostaną największy zwrot PIT. Kwoty robią wrażenie

Rozliczenie PIT
ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS

Czas rozliczania się z fiskusem zbliża się wielkimi krokami. Tym razem Polacy nie będą mogli liczyć na rekordowe zwroty podatku, tak jak miało to miejsce rok temu. Jednak okazuje się, że są grupy, które otrzymają w ramach zwrotu pokaźne kwoty. Wiadomo już, do kogo trafią pieniądze. Przedstawiamy szczegóły.

W ubiegłym roku Polacy dostali wysokie zwroty podatku

Na początku ubiegłego roku wielu Polaków mogło liczyć na wysokie zwroty podatku PIT. Jak się okazuje, wszystko to było spowodowane zamieszaniem, które wynikło w związku z programem “Polski Ład”. Średnio w ramach zwrotu na konta podatników trafiało 1715 złotych, a wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie już tak kolorowo. Tym razem rozliczenie z fiskusem będzie korzystne szczególnie dla dwóch grup. O kogo dokładnie chodzi? 

Duże zmiany w emeryturach. Jakie podwyżki dzięki waloryzacji?

Ta grupa Polaków otrzyma wysoki zwrot podatku

Portal money.pl informuje, że wysokiego zwrotu podatku w tym roku mogą spodziewać się między innymi małżonkowie, którzy rozliczają się razem, ale tylko jedno z nich zarabia. Zwrot dla takich osób będzie pokaźny w przypadku, gdy składki są odpowiednio wysokie, a podatnicy nie złożyli PIT-2, który mógłby je pomniejszyć. Jak się okazuje, ta grupa Polaków może liczyć na maksymalnie 31 200 złotych.

Kto jeszcze otrzyma wysoki przelew w ramach zwrotu?

Kolejną grupą, która już niebawem otrzyma wysoki zwrot, są rodzice, którzy pod koniec 2023 roku przywitali na świecie swoją czwartą pociechę. Mogą oni uwzględnić ulgę 4+ w swoim zeznaniu rocznym, co poskutkuje zdecydowanie wyższym zwrotem. Portal money.pl wylicza, że jeśli małżonkowie osiągnęli odpowiednio wysokie przychody, to mogą liczyć na zwrot podatku PIT w wysokości 54 737,92 zł.

Zobacz także: O tej uldze podatkowej mało kto pamięta. Odliczysz pokaźną sumę

Tagi: PIT Pieniądze