Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Sondaż: według Polaków konkurentem Andrzeja Dudy powinien być Donald Tusk
Paulina Musianek
Paulina Musianek 24.08.2019 02:00

Sondaż: według Polaków konkurentem Andrzeja Dudy powinien być Donald Tusk

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Sondaż poparcia w wyborach prezydenckich

Sondaż przeprowadzony dla "Super Expressu" przez Instytut Pollster, wykazał, że w największą szansę na wygraną w zbliżających się wyborach prezydenckich ma Andrzej Duda. Gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, zyskałby 36% głosów. Tuż za nim, z wynikiem niższym o 10 punktów proc., plasuje się Donald Tusk (26%). 

Przewodniczący Rady Europejskiej był również najczęściej wskazywany przez uczestników sondażu SW Research dla rp.pl jako najlepszy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. 25,8% ankietowanych chciałoby, aby stanął w szranki z Dudą w wyborach w 2020 roku.  

11,% respondentów Rafała Trzaskowskiego na kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. 6,8% widziałoby w roli Barbarę Nowacką, a 6,3 proc. - Grzegorza Schetynę. 35,5% ankietowanych nie miało zdania w kwestii tego, kto powinien reprezentować Koalicję Obywatelską w wyborach prezydenckich.

Polacy nie wierzą w przegraną Dudy

Polacy mimo to, nie wierzą, że Donald Tusk mógłby pokonać Andrzeja Dudę w wyścigu po fotel prezydenta, jak wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.

Wyniki badania opublikowano w dwóch wariantach. W pierwszym wariancie biorącym pod uwagę osoby niezdecydowane, 28% wierzy w zwycięstwo Donalda Tuska nad Andrzejem Dudą, a nie wierzy – 48%. na pytanie nie potrafiło odpowiedzieć 23,8%.

W drugim wariancie, bez osób niezdecydowanych, aż 63% było przekonanych, że to Andrzejowi Dudzie uda się wygrać wybory. 37% wierzy, że to Tusk pokona Dudę.