BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Sondaż: według Polaków konkurentem Andrzeja Dudy powinien być Donald Tusk

24 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Sondaż przeprowadzony przez SW Research dla rp.pl wykazał, że największym poparciem w najbliższych wyborach prezydenckich cieszyłby się Andrzej Duda. W szranki z nim powinien stanąć Donald Tusk, który zajął drugie miejsce.

Sondaż poparcia w wyborach prezydenckich

Sondaż przeprowadzony dla "Super Expressu" przez Instytut Pollster, wykazał, że w największą szansę na wygraną w zbliżających się wyborach prezydenckich ma Andrzej Duda. Gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, zyskałby 36% głosów. Tuż za nim, z wynikiem niższym o 10 punktów proc., plasuje się Donald Tusk (26%). 

Przewodniczący Rady Europejskiej był również najczęściej wskazywany przez uczestników sondażu SW Research dla rp.pl jako najlepszy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. 25,8% ankietowanych chciałoby, aby stanął w szranki z Dudą w wyborach w 2020 roku.  

11,% respondentów Rafała Trzaskowskiego na kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta. 6,8% widziałoby w roli Barbarę Nowacką, a 6,3 proc. - Grzegorza Schetynę. 35,5% ankietowanych nie miało zdania w kwestii tego, kto powinien reprezentować Koalicję Obywatelską w wyborach prezydenckich.

Polacy nie wierzą w przegraną Dudy

Polacy mimo to, nie wierzą, że Donald Tusk mógłby pokonać Andrzeja Dudę w wyścigu po fotel prezydenta, jak wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.

Wyniki badania opublikowano w dwóch wariantach. W pierwszym wariancie biorącym pod uwagę osoby niezdecydowane, 28% wierzy w zwycięstwo Donalda Tuska nad Andrzejem Dudą, a nie wierzy – 48%. na pytanie nie potrafiło odpowiedzieć 23,8%.

W drugim wariancie, bez osób niezdecydowanych, aż 63% było przekonanych, że to Andrzejowi Dudzie uda się wygrać wybory. 37% wierzy, że to Tusk pokona Dudę.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >