Robert Lewandowski rusza z nowym biznesem
EastNews/AFP Photo
Autor Radosław Święcki - 21 Stycznia 2021

Robert Lewandowski z kolejnym biznesem. Branża wyjątkowym zaskoczeniem

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej to nie tylko wybitny piłkarz, ale też prężny biznesmen. Robert Lewandowski rusza właśnie z nowym biznesem. Branża okazuje się dość zaskakująca.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jaki nowy biznes stawia Robert Lewandowski,
  • Jak kapitan biało-czerwonych tłumaczy zaangażowanie w dość zaskakującą branżę,
  • Jakim majątkiem dysponuje Lewandowski.

Robert Lewandowski z nowym biznesem

Robert Lewandowski to nie tylko najlepszy polski piłkarz, ale i – przynajmniej według czytelników „Przeglądu Sportowego” – najlepszy sportowiec 2020 roku. Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej to także prężny biznesmen. Nie jest tajemnicą, że Lewandowski od lat inwestuje w nieruchomości (5 lat temu został wspólnikiem w firmie deweloperskiej LS Investments), a w zeszłym roku zainwestował w aplikację służącą do sprzedaży używanych ubrań LessApp.

Teraz Robert Lewandowski wchodzi w zupełnie nowy biznes, w dość zaskakującej branży, bo branży...rolniczej.

Kapitan biało-czerwonych jak poinformowano podczas specjalnej konferencji prasowej został współwłaścicielem (obok Jarosława Peczki, właściciela Bio-Genu) firmy Bio-Lider, produkującej biopreparaty używane przez rolników.

- Założyliśmy spółkę razem z najlepszym piłkarzem Robertem Lewandowskim, a o dystrybucję poprosiliśmy fantastyczną firmę PROCAM. Chcieliśmy połączyć wspólne siły i udało nam się: powstał Bio-Lider, czyli synergia trzech firm, które mają się wspierać i iść do przodu, by w przyszłości stać się pionierami dumnymi, że robią taki biznes w Polsce - powiedział Jarosław Peczka na konferencji prasowej, którego za serwisem Farmer.pl cytuje Gazeta.pl.

Firma jak podaje tygodnik-rolniczy.pl ma wprowadzać na rynek biopreparaty oparte o mikroorganizmy (bakterie i grzyby), które mają m.in. stymulować wzrost roślin, wspierać ich odporność, przywracać równowagę mikrobiologiczną gleby, przyspieszać procesy humifikacji gleby, utylizować nieczystości. Preparaty odpowiedzialne są również za poprawę dobrostanu zwierząt.

Bio-Lider będzie wprowadzał na rynek biopreparaty pod marką „Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen”. Ich dystrybucja jak podaje portal rozpoczęła się już w punktach PROCAM.

„Biotechnologia to przyszłość”

Sam Lewandowski podkreśla, że zainwestował w firmę, która „jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata”.

- W sporcie i biznesie stawiam na rozwój, dlatego cieszę się, że i tym razem mam wsparcie doświadczonych ekspertów – powiedział kapitan narodowej reprezentacji, dodając, że wierzy w sukces projektu.

- Staram się dywersyfikować swój portfel inwestycyjny i wspierać głównie te branże, które mają realny wpływ na nasze życie codzienne. Dlatego też zainteresował mnie temat biotechnologii oraz biopreparatów. Tkwi w nich ogromny potencjał, bo kwestia ochrony środowiska jest ważna dla nas wszystkich. Dlatego myślę, że biotechnologia to przyszłość, a w przyszłość warto inwestować – mówił podczas konferencji Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wraz z małżonką Anną jak już informowaliśmy znalazł się w ubiegłym roku na liście najbogatszych Polaków z majątkiem szacowanym na ok. 500 mln zł. Rok wcześniej jak wskazywały szacunki tygodnika „Wprost” majątek Lewandowskich osiągał poziom ok. 350 mln zł.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News