BiznesINFO.pl
Robert Lewandowski rusza z nowym biznesem

EastNews/AFP Photo

Robert Lewandowski z kolejnym biznesem. Branża wyjątkowym zaskoczeniem

21 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej to nie tylko wybitny piłkarz, ale też prężny biznesmen. Robert Lewandowski rusza właśnie z nowym biznesem. Branża okazuje się dość zaskakująca.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na jaki nowy biznes stawia Robert Lewandowski,

  • Jak kapitan biało-czerwonych tłumaczy zaangażowanie w dość zaskakującą branżę,

  • Jakim majątkiem dysponuje Lewandowski.

Robert Lewandowski z nowym biznesem

Robert Lewandowski to nie tylko najlepszy polski piłkarz, ale i – przynajmniej według czytelników „Przeglądu Sportowego” – najlepszy sportowiec 2020 roku. Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej to także prężny biznesmen. Nie jest tajemnicą, że Lewandowski od lat inwestuje w nieruchomości (5 lat temu został wspólnikiem w firmie deweloperskiej LS Investments), a w zeszłym roku zainwestował w aplikację służącą do sprzedaży używanych ubrań LessApp.

Teraz Robert Lewandowski wchodzi w zupełnie nowy biznes, w dość zaskakującej branży, bo branży...rolniczej.

Kapitan biało-czerwonych jak poinformowano podczas specjalnej konferencji prasowej został współwłaścicielem (obok Jarosława Peczki, właściciela Bio-Genu) firmy Bio-Lider, produkującej biopreparaty używane przez rolników.

- Założyliśmy spółkę razem z najlepszym piłkarzem Robertem Lewandowskim, a o dystrybucję poprosiliśmy fantastyczną firmę PROCAM. Chcieliśmy połączyć wspólne siły i udało nam się: powstał Bio-Lider, czyli synergia trzech firm, które mają się wspierać i iść do przodu, by w przyszłości stać się pionierami dumnymi, że robią taki biznes w Polsce - powiedział Jarosław Peczka na konferencji prasowej, którego za serwisem Farmer.pl cytuje Gazeta.pl.

Firma jak podaje tygodnik-rolniczy.pl ma wprowadzać na rynek biopreparaty oparte o mikroorganizmy (bakterie i grzyby), które mają m.in. stymulować wzrost roślin, wspierać ich odporność, przywracać równowagę mikrobiologiczną gleby, przyspieszać procesy humifikacji gleby, utylizować nieczystości. Preparaty odpowiedzialne są również za poprawę dobrostanu zwierząt.

Bio-Lider będzie wprowadzał na rynek biopreparaty pod marką „Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen”. Ich dystrybucja jak podaje portal rozpoczęła się już w punktach PROCAM.

„Biotechnologia to przyszłość”

Sam Lewandowski podkreśla, że zainwestował w firmę, która „jest odpowiedzią na potrzeby rynku i dzisiejszego świata”.

- W sporcie i biznesie stawiam na rozwój, dlatego cieszę się, że i tym razem mam wsparcie doświadczonych ekspertów – powiedział kapitan narodowej reprezentacji, dodając, że wierzy w sukces projektu.

- Staram się dywersyfikować swój portfel inwestycyjny i wspierać głównie te branże, które mają realny wpływ na nasze życie codzienne. Dlatego też zainteresował mnie temat biotechnologii oraz biopreparatów. Tkwi w nich ogromny potencjał, bo kwestia ochrony środowiska jest ważna dla nas wszystkich. Dlatego myślę, że biotechnologia to przyszłość, a w przyszłość warto inwestować – mówił podczas konferencji Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski wraz z małżonką Anną jak już informowaliśmy znalazł się w ubiegłym roku na liście najbogatszych Polaków z majątkiem szacowanym na ok. 500 mln zł. Rok wcześniej jak wskazywały szacunki tygodnika „Wprost” majątek Lewandowskich osiągał poziom ok. 350 mln zł.

Tagi:

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Przedsiębiorco uważaj. Jeżeli nie złożysz ważnej deklaracji w ZUS, zapłacisz 5 000 zł kary

Czytaj więcej >

Finanse

Rata kredytu niższa o 5 tys. złotych. Sąd pozbawił bank prawa doliczania WIBOR-u do raty

Czytaj więcej >
pieniądze

Finanse

UOKIK stawia zarzuty Profi Credit Polska. Dotyczą sposobu windykacji

Czytaj więcej >
Seniorzy otrzymają mniejsze kwoty z tytułu tzw. "trzynastek" i "czternastek"?

Finanse

Nowe limity dorabiania do rent i emerytur. Zmiany od grudnia 2022

Czytaj więcej >
Iberion

Finanse

Dodatek elektryczny. Wnioski można składać od 1 grudnia

Czytaj więcej >