This handout picture made available on December 27, 2020 shows Polish footballer Robert Lewandowski accepting the "Player of the Year 2020" award during the 12th Dubai Globe Soccer Awards ceremony in Dubai. (Photo by Fabio FERRARI / La Presse / AFP) / === RESTRICTED TO EDITORIAL USE - MANDATORY CREDIT "AFP PHOTO / HO / Dubai Globe Soccer Awards" - NO MARKETING NO ADVERTISING CAMPAIGNS - DISTRIBUTED AS A SERVICE TO CLIENTS ===
East News, AFP PHOTO / HO
Autor Kamila Jeziorska - 17 Stycznia 2021

Majątek Roberta Lewandowskiego. Sportowiec nie osiada na finansowych laurach

Majątek Roberta Lewandowskiego mnoży się nie tylko z powodu osiągnięć sportowych, ale również za sprawą biznesów, w które inwestuje pieniądze. Piłkarz ma głowę na karku i twardo stąpa po ziemi, a wszystko widać po tym jak wygląda jego majątek. Jeśli ktokolwiek myśli, że zarobki w Bayernie Monachium to szczyt majątku Roberta Lewandowskiego, to trzeba go wyprowadzić z tego błędu. To po prostu kolejny przystanek na jego sportowej mapie, a majątek mnoży też innymi sposobami.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Na ile szacuje się majątek Roberta Lewandowskiego
  • W jaki biznes inwestuje piłkarz
  • Jak powiększał się majątek Roberta Lewandowskiego na przestrzeni ostatnich lat

Majątek Roberta Lewandowskiego - po nitce do kłębka

Robert Lewandowski to jedno z największych objawień polskiej piłki nożnej w przeciągu ostatnich dziesięcioleci. Piłkarz zaczynający swoją karierę w drużynie Znicza Pruszków od kilku lat święci triumfy w niemieckiej lidze - obecnie jest flagowym zawodnikiem Bayernu Monachium. Jednak nie tylko sportowa kariera, ale też majątek Roberta Lewandowskiego rozpala wyobraźnię milionów Polaków.

Majątek Roberta Lewandowskiego sukcesywnie się powiększa i to nie tylko z powodu piłkarskich sukcesów, ale także za sprawą biznesów samego piłkarza. Zatem w jaki sposób Robert Lewandowski ze swoim majątkiem znalazł się na liście "100. najbogatszych Polaków"?

"5,5 mln zł miesięcznie. 177 tys. zł dziennie, 7,4 tys. zł na godzinę. 122 zł na minutę. 2 złote z groszami na sekundę" - szacował w 2019 r. "Wprost" obliczając majątek Roberta Lewandowskiego. Wówczas majątek Roberta Lewandowskiego podliczono na 353 mln zł.

Według informacji podanych przez gazetę, pensja Roberta Lewandowskiego po przejściu do Bayernu w 2019 r. wynosiła 15 mln euro. Do tego za przeprowadzkę do Monachium nasz strzelec zainkasował 15 mln euro. Mało? Nic bardziej mylnego, bo będzie jeszcze więcej.

Majątek Roberta Lewandowskiego uzupełniają także liczne kampanie reklamowe, np.: ta z marką Gilette, T-Mobile czy Huawei. Kilka lat wcześniej Robert Lewandowski był twarzą Coca-coli.

Majątek Roberta Lewandowskiego i rola jego żony

Majątek Roberta Lewandowskiego przez lata ogromnie się powiększył. W 2020 r. Robert i Anna Lewandowscy ponownie znaleźli się na liście najbogatszych, jednakże tym razem z kwotą 500 mln zł. W co zainwestowali tym razem?

Robert Lewandowski zainwestował w aplikację służącą do sprzedaży używanych ubrań, LessApp. W promocję nowego dzieła piłkarza zaangażował się szereg celebrytek m.in.: Deynn czy Monika Goździalska. Dzięki temu nie tylko gwiazdy opróżniły swoje szafy, ale także ludzie mogli być zadowoleni, bowiem złapali perełki, których już nie znajdziemy na sklepowych półkach/

Majątek Roberta Lewandowskiego uzupełniany jest przez serię kawy z inicjałami RL9. "Wprost" w innym artykule zaznacza, że najpierw marka zadebiutowała w Niemczech, a następnie w Polsce. Poza tym Robert Lewandowski inwestuje pieniądze w markę napojów izotonicznych - te także sygnuje swoimi sławnymi inicjałami.

Robert Lewandowski chciał także otworzyć w październiku 2020 r. swoją restaurację w Browarach Warszawskich zlokalizowanych w prestiżowej dzielnicy stolicy. Jednakże w całym zestawieniu nie możemy zapominać o Annie Lewandowskiej, żonie piłkarza, która również dokłada do całego majątku cegiełkę od siebie.

Anna Lewandowska znana jest przede wszystkim z linii żywności Foods by Ann oraz kosmetyków Phlov by Ann. Sportsmenka organizuje także treningi oraz plany dietetyczne. Intensywnie działa w mediach społecznościowych, gdzie wciąż przedstawia kolejne swoje projekty.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News