BiznesINFO.pl

Marek BAZAK/East News

Revolut zmienia regulamin. Wyższe opłaty i limity na korzystanie z bankomatów

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zmiany szykuje Revolut

  • Jak zmiany wypadają na tle obecnych warunków

  • Czym jest firma Revolut

Revolut zmienia regulamin

Revolut poinformował swoich klientów o zmianach w cenniku usług. Pierwszą zmianą jest ta dotycząca korzystania z bankomatów w usłudze Standard. Nowy cennik Revoluta obejmie limit minimum pięciu wypłat z bankomatów miesięcznie.

Jednocześnie pozostawiony zostanie limit bezpłatnych wypłat z bankomatów do 800 zł i 2 proc. prowizji po jego przekroczeniu. Spółka informuje, że limity będą działały niezależnie od siebie.

Pojawia się także kwota 5 zł prowizji w przypadku usługi Standard (firma informuje, że będą dwa rodzaje prowizji). Prowizja w wysokości 5 zł za wypłatę z bankomatów ponad limit będzie obowiązywała także w usłudze Plus, Premium i Metal. Opłata może zostać pobrana albo w postaci prowizji 2 proc. albo kwoty 5 zł w zależności od przekroczenia limitu.

Jednocześnie pozostałe warunki Plus, Premium i Metal pozostaną bez zmian.

Revolut podnosi opłaty

Duże zmiany szykują się w przypadku przelewów międzynarodowych. Obecnie koszt przelewu zależny jest od jego rodzaju - Revolut oferuje przelewy transgraniczne oraz przelew SWIFT. Obecnie warunki korzystania z każdego z przelewów zależne są od rodzaju wybranej usługi.

"Od kwietnia Revolut połączy transgraniczne i płatności SWIFT w ramach jednej kategorii, którą nazwie "płatności międzynarodowe". Opłaty za przelewy międzynarodowe będą się wahać między 1,5 zł a 25 zł, w zależności od ilości przelewów i kraju odbiorcy. W planach Standard i Plus wszystkie przelewy międzynarodowe będą płatne. W planie Premium bezpłatny będzie jeden przelew międzynarodowy w miesiącu, a w planie Metal - trzy" - informuje portal prnews.pl.

Revolut informuje na swojej stronie internetowej, że jest globalnym przedsiębiorstwem świadczącym usługi finansowe. Koncern powstał w 2015 r. w Wielkiej Brytanii, ale jego założycielami jest dwóch obywateli Rosji. Usługi tego operatora ciesza się coraz większą popularnością, również w Polsce.

"Za pomocą naszych kont osobistych i biznesowych pomagamy klientom w poprawie ich kondycji finansowej, zachowaniu większej kontroli i łatwym łączeniu z ludźmi z całego świata" - podsumowuje Revolut i dodaje, że jego klienci robią ponad 100 mln transakcji miesięcznie.

Tagi:

Podobne artykuły

Finanse

Dzisiaj ostatni dzień na złożenie dokumentów do ZUS. Wiele osób powinno dopełnić formalności
Czytaj więcej >

Finanse

Od kwietnia wypłaty tysięcy Polaków będą niższe. Ostatni dzwonek, by samemu zdecydować o PPK
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS może zwrócić nadpłatę składki zdrowotnej, ale jest warunek. Musisz wypełnić wniosek do 31 maja
Czytaj więcej >

Finanse

Wiceminister finansów komentuje sprawę waloryzacji 500 plus. Bez zaskoczenia
Czytaj więcej >

Finanse

Trzynaste emerytury jeszcze w marcu. Jest potwierdzenie z Ministerstwa Rodziny
Czytaj więcej >

Finanse

ZUS ostrzega emerytów. Przez podjęcie jednej decyzji mogą później dostać swoje pieniądze
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]