BiznesINFO.pl
Revolut nowe usługi Polska

Wikimedia Commons JFD~nlwiki CC4.0

Na polski rynek wchodzi nowy gracz. Znany na całym świecie bank zaoferuje Polakom konta i kredyty

21 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Revolut wszedł oficjalnie do Polski na wiosnę 2018 roku, pozyskując milion klientów ale dopiero teraz będzie oferował usługi bankowe. Dzięki ogromnemu finansowaniu może rozwinąć się w Europie, w tym także w Polsce.

Revolut wprowadza usługi bankowe do Polski

Usługa Revolut umożliwia płacenie na całym świecie kartą Mastercard, przy automatycznym przewalutowaniu po kursie międzybankowym. Pozwala to sporo oszczędzić na płaceniu za granicą, bo nie ponosi się opłaty dodawanej za kurs wymiany. Teraz spółka wystartuje w Europie z własnym bankiem.

- Zaproszenia do banku Revolut otrzymają w pierwszej kolejności klienci najaktywniej korzystający z usług Revolut. Następnie, w kolejnych tygodniach, pozostali klienci. Po udanych testach na Litwie Polska jest pierwszym rynkiem zagranicznym, gdzie klienci Revolut otrzymają dostęp do usług bankowych - można przeczytać w komunikacie prasowym banku.

Polacy będą mieli możliwość założenia kont w europejskim Revolut Bank, a w najbliższym czasie także wzięcie kredytów. Rozszerzenie oferty jest produktem ubocznym Brexitu, gdyż spółki pochodzi z Wielkiej Brytanii. Na Polski rynek wejdzie na europejskiej licencji bankowej od  Europejskiego Banku Centralnego.

Polska to drugi rynek zagraniczny, na jakim Revolut będzie testować usługi bankowe, pierwszym była wcześniej wspomniana Litwa. To właśnie litewski rządowy program systemu ubezpieczeń, inwestycji i depozytów będzie odpowiadał za bezpieczeństwo środków przechowywanych w banku.

Firma pracowała nad wejściem na europejski rynek już od 2018 roku. W 2019 prezesem Revolut Bank został mający 25-letnie doświadczenie bankier Virgilijus Mirks, znany z międzynarodowych instytucji bankowych takich jak Scotiabank, czy SEB Bank.

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?2. Jurek Owsiak zakażony, najgorszy scenariusz się spełnia. Jaki jest jego stan zdrowia?3. Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radości 

Revolut to dosyć młoda spółka, ma swoje sukcesy ale nie obyło się bez kontrowersji

Revolut jest stosunkowo świeżym przedsiębiorstwem bankowym. Firma wystartowała w 2015 roku jako startup, a dzięki uzyskanej w 2018 roku licencji, firma stała się pełnosprawnym bankiem mającym gwarancję środków do 100 000 EURO w ramach systemu gwarancji depozytów. 

Licencja umożliwiła oferowanie pożyczek konsumenckich i biznesowych. Dzięki pozwoleniu od Banku Litwy Revolut pozyskał na Litwie 150 tys. klientów. Z kolei sama usługa, którą oferuje spółka, jest wykorzystywana przez 13 mln osób na całym świecie.

Aplikacja Revolut obsługuje złotówki od 2017 roku. Polska była też pierwszym krajem na świecie, w którym uruchomiono karty, numery kont i dział pomocy. Do założenia konta powiązanego z kartą płatniczą wystarczy aplikacja mobilna, co ułatwia pozyskanie nowych klientów.

Revolut zaliczany jest do grona FinTechów, czyli innowacyjnych przedsiębiorstw finansowych wykorzystujących najnowsze technologie. Jeszcze w 2018 roku spółkę wyceniono na 1,7 miliardów dolarów, uważając ją za jedną z najdynamiczniej rozwijających się.

Nie brakuje jednak kontrowersji dotyczących sposobu zarządzania w Revolut. W 2019 "The Daily Telegraph" wyjawił, że start-up przez kilka miesięcy działał z wyłączoną blokadą filtrującą podejrzane transakcje. Ponadto, jak pisała Gazeta Wyborcza w 2018 roku, źródła finansowania spółki pochodzą od oligarchów zbliżonych z Kremlem.

Tagi:

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Przedsiębiorco uważaj. Jeżeli nie złożysz ważnej deklaracji w ZUS, zapłacisz 5 000 zł kary

Czytaj więcej >

Finanse

Rata kredytu niższa o 5 tys. złotych. Sąd pozbawił bank prawa doliczania WIBOR-u do raty

Czytaj więcej >
pieniądze

Finanse

UOKIK stawia zarzuty Profi Credit Polska. Dotyczą sposobu windykacji

Czytaj więcej >
Seniorzy otrzymają mniejsze kwoty z tytułu tzw. "trzynastek" i "czternastek"?

Finanse

Nowe limity dorabiania do rent i emerytur. Zmiany od grudnia 2022

Czytaj więcej >
Iberion

Finanse

Dodatek elektryczny. Wnioski można składać od 1 grudnia

Czytaj więcej >
Według eksperta Banku Pekao, inflacja po chwilowym spadku utrzyma się na stałym wysokim poziomie.

Finanse

Ekonomiści: inflacja w listopadzie będzie niższa niż zakładano

Czytaj więcej >