Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Popularna sieć ogłosiła upadłość i zamyka sklepy. Klienci nie zrobią już tam zakupów
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.05.2024 15:07

Popularna sieć ogłosiła upadłość i zamyka sklepy. Klienci nie zrobią już tam zakupów

centrum handlowe
Fot. Pixabay.com/stevepb

Popularna sieć w trybie natychmiastowym zamyka swoje sklepy. Marka specjalizująca się w sprzedaży sprzętu turystycznego znika z rynku. Ogłoszono już upadłość. Pracownicy z dnia na dzień stracili pracę. Wbrew wcześniejszym nadziejom sytuacja McTreck nie uległa poprawie.

Popularna sieć ogłosiła upadłość, pracownicy będą zwolnieni

Niemiecka sieć sprzedająca sprzęt turystyczny i outdoorowy znika z Polski. McTreck podjął decyzję o natychmiastowym zamykaniu sklepów stacjonarnych. Pracę straci wiele osób. Klienci nie są już w stanie zrobić zakupów za pośrednictwem sieci, gdyż sklep internetowy został wyłączony.

Już w marcu 2024 r. pojawiła się wiadomość o ogłoszeniu przez McTreck upadłości. Niemniej pracownicy niemieckiej sieci liczyli, iż sytuacja się poprawi. Pojawił się komunikat, który potwierdził wdrożenie najgorszego z możliwych gospodarczo scenariuszy.

Padły aż cztery główne wygrane w Lotto. Wiemy, gdzie kupiono losy

McTreck zamyka sklepy stacjonarne

McTreck próbował znaleźć inwestora, ale nikt nie podjął wyzwania uratowania sieci lubianej przez fanów turystyki. Pracownicy stracą pracę praktycznie z dnia na dzień.

ZOBACZ: Emerytura wyższa nawet o 500 zł od 1 lipca. Wiadomo, kto skorzysta

1 maja 2024 r. zaprzestano działalności w jedenastu obecnie otwartych lokalizacjach - przekazał w oświadczeniu syndyka masy upadłościowej, Tobiasa Kämpfa. Komunikat opublikowany został w "Wirtschaftswoche".

Interweniował założyciel marki Jack Wolfskin

Zamknięcie sklepów stacjonarnych i wcześniejsze ogłoszenie upadłości to echo trwających od 2020 problemów sieci. McTreck ogłosił wówczas upadłość po raz pierwszy. Klienci byli pewni, że problemy zostały zażegnane, gdyż znaleziono inwestora.

ZOBACZ: Ta zmiana ma objąć niemal wszystkie sklepy. Klienci mogą się zdziwić

W przypadku tegorocznych problemów McTreck interweniował założyciel kultowej marki Jack Wolfskin. Ulrich Dausien wykorzystał swoje kontakty, aby dotrzeć do osób, które potencjalnie mogłyby być zainteresowane udzieleniem pomocy niemieckiej sieci. Inwestora jednak nie znaleziono.

Źródło: chip.de, radiozet.pl