Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Polacy chcą kryterium dochodowego przy 800 plus? Zaskakujące wyniki sondażu
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 20.11.2023 17:37

Polacy chcą kryterium dochodowego przy 800 plus? Zaskakujące wyniki sondażu

koperta ZUS, pieniądze
BiznesINFO

Świadczenie 500 plus to jeden ze sztandarowych projektów wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Od nowego roku jego kwota wzrośnie do 800 złotych. Ostatnio w sondażu United Surveys dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM padło pytanie o wprowadzenie kryterium dochodowego przy 800 plus, a odpowiedzi Polaków są zaskakujące.

Zwiększenie świadczenia 500 plus

Świadczenie 500 plus to rządowy program przeznaczony dla rodzin, które posiadają co najmniej jedno dziecko. 8 sierpnia prezydent podpisał nowelizację, która podnosi kwotę tego świadczenia z 500 złotych do 800 złotych. Osoby, które je pobierają już od 1 stycznia 2024 roku mogą oczekiwać kwoty zwiększonej o 300 złotych.

Znamy sobotnie wyniki Lotto. 52 osoby w Polsce wygrały duże sumy pieniędzy

Wyniki najnowszego sondażu United Surveys

Unites Surveys przeprowadziło sondaż dla “Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, w którym Polacy odpowiadali na kilka istotnych pytań. Między innymi, 66 proc. badanych stwierdziło, że powinno dojść do zmniejszenia liczby wiceministrów i pełnomocników rządu. Jednak najbardziej zaskakujące są opinie na temat świadczenia rodzinnego 800 plus i kwestii wprowadzenia do niego kryterium dochodowego.

Polacy chcą kryterium dochodowego przy 800 plus?

Ankietowanym zostało zadane pytanie o to, czy popierają wprowadzenie kryterium dochodowego przy wypłacie świadczenia 800 plus. Okazuje się, że aż 51,4 proc. badanych wskazało, że taki pomysł powinien wejść w życie. “Dziennik Gazety Prawnej” informuje, że częściej opowiadają się za tym wyborcy dotychczasowej opozycji (66 proc.) niż PiS (22 proc.).