Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Znamy sobotnie wyniki Lotto. 52 osoby w Polsce wygrały duże sumy pieniędzy
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 19.11.2023 12:21

Znamy sobotnie wyniki Lotto. 52 osoby w Polsce wygrały duże sumy pieniędzy

Lotto
lotto.pl/Materiały prasowe

Jak co sobotę, 18 listopada odbyło się kolejne losowanie Lotto. Do wygrana była niezła suma pieniędzy, ale zaskoczenia nie było - spora grupa osób może się cieszyć z przypływu gotówki.

Losowanie Lotto z 18 listopada 2023

Od kilkunastu lat losowania w grze liczbowej Lotto organizowane są trzy razy w tygodniu. Pierwsze ma miejsce we wtorek, drugie w środę, zaś ostatnie - w sobotę. Wszystkie odbywają się o stałej porze - ok. 21:40.

Jak przypomina serwis tvn24.pl, nie trzeba zrobić wiele, aby zagrać. Wystarczy kupić zakład za 3 zł - do wyboru jest metoda chybił-trafił lub samodzielne skreślenie 6 liczb na kuponie. Można również dokupić opcję Lotto Plus za złotówkę, aby zyskać szanse na dodatkową wygraną.

Wiemy, ile Polacy wydają na Black Friday. Zaskakujące kwoty

Wyniki bez zaskoczenia

Sobotnie losowanie Lotto nie przyniosło niestety zaskoczenia - nikomu nie udało się trafić sześciu zwycięskich liczb. Tego wieczoru były to konkretnie: 14, 20, 26, 34, 38 i 46. Podobnie sytuacja miała się z Lotto Plus - tu padły z kolei: 5, 13, 26, 30, 42 i 49, ale nikt nie wygrał.

Wiadomo już, że wtorkowe losowanie Lotto będzie miało znacznie większą pulę nagród I stopnia. Do wygrania będzie bowiem aż 8 mln zł - pytanie tylko, czy komukolwiek się poszczęści na tyle, żeby zgarnąć wszystkie dostępne pieniądze.

Sporo wygranych

Brak obecności zwycięskich “szóstek” nie oznacza jednak, że wszyscy gracze odeszli z pustymi rękami. W całej Polsce 52 osoby poprawnie wytypowały 5 z 6 zwycięskich liczb, dzięki czemu do rąk każdego ze zwycięzców powędruje prawie 6 tys. zł.

Warto jednak przypomnieć, że wygrane powyżej progu 2280 zł są pomniejszane przez Totalizator Sportowy o 10 proc. podatku od wygranej. Kwota brutto, jaką zdobyli szczęśliwcy w sobotni wieczór, wynosi 6397,30 zł; po pomniejszeniu o podatek będzie to jednak 5757,57 zł.

źródło: tvn24.pl