unia-europejska-pexels-ovidburke
Zdjęcie autorstwa Ovid Burke z Pexels
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Czerwca 2020

UE ma pomysł na nowy podatek. Liczy na 10 mld euro wpływów

Podatek od firm to nowy pomysł Komisji Europejskiej. Danina ma przynieść wpływy w wysokości nawet 10 mld euro. Nowy podatek zapłacą największe przedsiębiorstwa, działające na terenie Unii Europejskiej, a opłata ma objąć około 70 tys. firm.

Podatek od największych firm w UE

Rozmowy w sprawie wprowadzenia nowego podatku będą prowadzone w trakcie najbliższego szczytu Unii Europejskiej, który odbędzie się 18 i 19 czerwca. Aktualnie projekt przewiduje, że podatek miałby wynieść około 0,2 proc. obrotów największych firm - informuje serwis money.pl za “Rzeczpospolitą”.

Nowy mandat w kodeksie wykroczeń. Policjanci ściągną z portfela nawet 1,5 tys. złNowy mandat w kodeksie wykroczeń. Policjanci ściągną z portfela nawet 1,5 tys. złCzytaj dalej

Nowy podatek może przynieść ogromne wpływy Unii Europejskiej. Jedna z rzeczniczek Komisji Europejskiej, cytowana przez “Rz” powiedziała, że w zależności od wkładu proporcjonalnego, zryczałtowanej sumy lub części podatku od uzysku będzie można pozyskać ok. 10 mln euro, a finanse przedsiębiorstw nie powinny być zbytnio obciążone.

Nowy podatek obejmie 70 tys. firm

Nowy podatek będzie dotyczyć firm, które mają roczne obroty wyższe niż 750 mln euro. Według szacunków Unii Europejskiej nowy podatek obejmie około 70 tys. przedsiębiorstw działających na terenie Wspólnoty.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Andrzej Duda gościł w Radio Maryja. Nagle do studia dodzwonił się Tadeusz Rydzyk, zaskakujące sceny na wizji

Oprócz tego podatku Komisja Europejska rozważa także wprowadzenie innych opłat, które umożliwiłyby pozyskanie środków na odbudowę gospodarek krajów UE. Wśród rozważanych pomysłów znalazł się m.in. podatek od emisji dwutlenku węgla czy opłata od tworzyw sztucznych.

Nie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członkówNie G7, a nawet już nie G8. Jest pomysł rozszerzenia wpływowej grupy państw, wiemy o jakich członkówCzytaj dalej

Polska dostanie miliardy od UE

Jak przypomina serwis money.pl, Unia Europejska ogłosiła w zeszłym tygodniu stworzenie funduszu wsparcia dla państw członkowskich na walkę z kryzysem gospodarczym wywołanym przez epidemię koronawirusa. Wspólnota zamierza przeznaczyć na pomoc 750 mld euro. Szacuje się, że Polska może otrzymać ponad 63 mld euro wsparcia. To trzecia pod względem wielkości kwota pomocy w UE po Włoszech i Hiszpanii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znana dziennikarka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wicepremier powiedziała o wakacjach, nie ma już złudzeń. Nie jest dobrze
Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkoleniaWojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkoleniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News