BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

PKO BP i klienci banku ofiarami ataku. Oszuści mają bezczelny sposób

22 Października 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

PKO BP ostrzega swoich klientów. Jak się okazuje, jeden z najpopularniejszych w Polsce banków oraz jego klienci znaleźli się na celowniku oszustów. Zgodnie z ostrzeżeniem wystosowanym przez PKO BP, klienci powinni zwracać szczególną uwagę na maile.

PKO BP poinformowało właśnie o kolejnym ataku, jaki ma miejsce ze strony oszustów podszywających się pod bank. Jak podaje Wirtualna Polska, złodzieje rozsyłają maile-fałszywki do klientów PKO BP. W wiadomościach podawana jest informacja o nieautoryzowanych próbach logowania na ich konta w bankowości internetowej. Do tego dorzucony jest odnośnik, który po kliknięciu przenosi na stronę z formularzem.

Ten do złudzenia przypomina system logowania do bankowości internetowej PKO BP. Jednak na stronie nie chodzi o wpisanie danych do logowania, a podanie numerów karty kredytowej. Oszuści więc wyciągają od klientów banku dane, bezczelnie przekonując, że ktoś próbował włamać się na ich konto, kiedy to oni sami chcą wejść bezprawnie w posiadanie numerów karty, by położyć łapę na pieniądzach klientów.

PKO BP ostrzega: szczególną uwagę zwracajcie na maile

PKO BP niejednokrotnie już przypominało, że klienci banku powinni zwracać szczególną uwagę na maile, w których proszeni są o podanie danych lub przejście pod konkretny link. W takim wypadku należy zachować maksymalną ostrożność, nie wchodzić w żadną interakcję z fałszywym mailem, a najlepiej poinformować o takim zagrożeniu sam bank.

Bank zwraca także uwagę, że najlepiej wszelkie linki dotyczące bankowości internetowej wpisywać ręcznie, a nie posiłkować się podsyłanymi adresami. W przypadku przejścia pod podejrzane adresy należy zwracać uwagę na, jak podaje Wirtualna Polska, wszelkie odstępstwa od normy znanej nam ze standardowej procedury logowania się na swoje konto.

Tagi:

PKO BPoszustwocyberbezpieczeństwo

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >