BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

PKO BP z historycznym wynikiem. Klienci mają powody do radości

13 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

PKO BP zanotował rekordowy wynik. Jak oświadczył prezes, Zbigniew Jagiełło, tego nie było od początku istnienia banku, który w lutym tego roku świętował swoje 100-lecie. To dobra wieść także dla klientów PKO BP.

PKO BP w drugim kwartale 2019 roku osiągnął najwyższy w swojej historii wynik finansowy. O sprawie poinformował we wtorek nie bez radości prezes banku, Zbigniew Jagiełło. Wskazał, że grupa kapitałowa banku zanotowała wynik o 30% lepszy niż w analogicznym okresie 2018 roku. Mowa dokładnie o 1,22 mld złotych.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa banku wypracowała 1,22 mld zł zysku netto, był on o 30 proc. wyższy niż przed rokiem. To najwyższy wynik w całej historii banku - oświadczył Jagiełło na konferencji prasowej dotyczącej wyników banku za drugi kwartał 2019 roku.

PKO BP osiągnął wynik najlepszy w historii

Jakie są powody tak dobrego wyniku finansowego banku? Portal Forsa.pl cytuje Jagiełłę, który oświadczył, że "tak dobry wynik - to zasługa sprawnie prowadzonych działań biznesowych, które dodatkowo wspierane są efektami transformacji technologicznej, jaką przechodzi bank". To przełożyło się także na aktywa banku, których wartość w tym roku wzrosła o 10% względem analogicznego okresu roku poprzedniego.

Tak dobry wynik banku cieszy nie tylko przedstawicieli banku, którzy wskazali, iż ten na dwa lata przed czasem zrealizował swoje cele Strategii na lata 2016-2020, ale także jest dobrą wiadomością dla klientów. Fakt, że wybrany przez nich bank tak dobrze sobie radzi dowodzi temu, że ich pieniądze znajdują się rękach dobrej i doświadczonej instytucji finansowej, której nie grożą obecnie żadne poważniejsze tąpnięcia i komplikacje.

Tagi:

PolskaPKO BPkonta bankowefinanse

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Finanse

ZUS apeluje o ostrożność. Chodzi o Twoje bezpieczeństwo finansowe

Czytaj więcej >
Faktura VAT marża – co to jest i jak odliczyć podatek?

Finanse

Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany w systemie faktur elektronicznych

Czytaj więcej >

Finanse

Przeciętny rachunek świąteczny wyniesie blisko 1,5 tys. złotych

Czytaj więcej >
Pieniądze: od czerwca nowe limity dotyczące dorabiania do emerytury, ZUS niedługo je opublikuje

Finanse

Kondycja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych po 3 kwartałach 2022 roku

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Finanse

Będzie wyższa waloryzacja emerytur. Powodem inflacja

Czytaj więcej >

Finanse

Dodatkowy podatek obciąży wynajmujących mieszkania. To efekt Polskiego Ładu

Czytaj więcej >