PKO BP z historycznym wynikiem od początku swojego istnienia
wikimedia.org/MOs810
Autor Przemysław Terlecki - 13 Sierpnia 2019

PKO BP z historycznym wynikiem. Klienci mają powody do radości

PKO BP zanotował rekordowy wynik. Jak oświadczył prezes, Zbigniew Jagiełło, tego nie było od początku istnienia banku, który w lutym tego roku świętował swoje 100-lecie. To dobra wieść także dla klientów PKO BP.

PKO BP w drugim kwartale 2019 roku osiągnął najwyższy w swojej historii wynik finansowy. O sprawie poinformował we wtorek nie bez radości prezes banku, Zbigniew Jagiełło. Wskazał, że grupa kapitałowa banku zanotowała wynik o 30% lepszy niż w analogicznym okresie 2018 roku. Mowa dokładnie o 1,22 mld złotych.

W drugim kwartale br. grupa kapitałowa banku wypracowała 1,22 mld zł zysku netto, był on o 30 proc. wyższy niż przed rokiem. To najwyższy wynik w całej historii banku - oświadczył Jagiełło na konferencji prasowej dotyczącej wyników banku za drugi kwartał 2019 roku.

500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenieCzytaj dalej

PKO BP osiągnął wynik najlepszy w historii

Jakie są powody tak dobrego wyniku finansowego banku? Portal Forsa.pl cytuje Jagiełłę, który oświadczył, że "tak dobry wynik - to zasługa sprawnie prowadzonych działań biznesowych, które dodatkowo wspierane są efektami transformacji technologicznej, jaką przechodzi bank". To przełożyło się także na aktywa banku, których wartość w tym roku wzrosła o 10% względem analogicznego okresu roku poprzedniego.

Tak dobry wynik banku cieszy nie tylko przedstawicieli banku, którzy wskazali, iż ten na dwa lata przed czasem zrealizował swoje cele Strategii na lata 2016-2020, ale także jest dobrą wiadomością dla klientów. Fakt, że wybrany przez nich bank tak dobrze sobie radzi dowodzi temu, że ich pieniądze znajdują się rękach dobrej i doświadczonej instytucji finansowej, której nie grożą obecnie żadne poważniejsze tąpnięcia i komplikacje.

Fantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąFantastyczne wieści dla wszystkich rencistów! Wasze renty mocno wzrosnąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  2. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News