Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Pilna informacja ZUS w sprawie 800 plus. Chodzi o wnioski, nabór rusza 1 lutego
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 21.01.2024 14:49

Pilna informacja ZUS w sprawie 800 plus. Chodzi o wnioski, nabór rusza 1 lutego

aplikacja ZUS i pieniądze
East News/Marek Bazak

Od 1 lutego znów będzie można składać wnioski o 800 plus. Zgodnie z zapowiedzią ZUS, po podniesieniu kwoty świadczenia nie było to potrzebne. Teraz rusza nabór wniosków na kolejny rok.

ZUS wydał komunikat w sprawie 800 plus. Wniosek o 800 plus znów będzie potrzeby?

Z początkiem nowego roku ZUS zapowiedział, że znane wszystkim od dawna 500 plus zostanie podniesione o dodatkowe 300 zł. Równocześnie Zakład podkreślał, że ponowne wypełnianie wniosków jest niepotrzebne, a wysokość świadczenia wzrośnie automatycznie. Teraz znów rusza nabór wniosków, jednak mowa już o kolejnym okresie rozliczeniowym — od 1 czerwca 2024 do 31 maja 2025. Wszelkie obawy związane z początkiem tego roku okazały się więc niepotrzebne.
 

Ponad 800 złotych dodatku osłonowego. Czasu na złożenie wniosku jest coraz mniej

800 plus w 2024 roku. W tym roku wniosek złożymy tylko elektronicznie

Jak poinformował rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski, wnioski będzie można składać już od 1 lutego. Trzeba jednak pamiętać, że w tym roku można to zrobić wyłącznie elektronicznie. Zdradza, który sposób jest szybszy.
Tradycyjnie, wniosek możemy wypełnić przy pomocy Platformy Usług Elektronicznych — PUE ZUS — bankowości elektronicznej oraz portalu Emp@tia. Rzecznik ZUS zapewnia jednak, że jest jeszcze jeden sposób, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu.
 

800 plus. Aplikacja mZUS

Najszybszym sposobem na wypełnienie wniosku o 800 plus ma być aplikacja mobilna mZUS, którą możemy pobrać ze sklepu Google Play lub App Store, zarówno na telefon z Androidem, jak i systemem iOS.

Dlaczego to właśnie ta metoda jest najszybsza? Ponieważ dla tych użytkowników, którzy w ubiegłym roku złożyli już wniosek, a ten został rozpatrzony pozytywnie, aplikacja wypełni dane automatycznie, a użytkownik będzie miał możliwość edytowania ich, jeśli którakolwiek rubryka będzie tego wymagać.

Przypominamy, że wnioski będzie można składać już za niecałe dwa tygodnie, od 1 lutego 2024.

źródło: interiaBIZNES