PGNiG szuka prezesa
wikipedia/Maciej Margas
Autor Radosław Święcki - 4 Listopada 2020

PGNiG szuka prezesa, gigant określił dokładne wymagania na stanowisko. Może ty także możesz wysłać CV

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) szuka nowego prezesa w miejsce Jerzego Kwiecińskiego, który złożył niedawno rezygnację. Rada nadzorcza PGNiG ogłosiła konkurs na nowego prezesa i podała wymogi, jakie należy spełniać, by móc aplikować na to stanowisko. Osoby, które spełniają wymagania mają niewiele czasu na wysłanie stosownych dokumentów.

PGNiG szuka prezesa

Od blisko dwóch tygodni istnieje wakat na stanowisku prezesa PGNiG po tym jak 22 października rezygnację złożył dotychczasowy szef giganta Jerzy Kwieciński. Odejście byłego ministra finansów w pierwszym rządzie Mateusza Morawieckiego było sporym zaskoczeniem. Sam zainteresowany swojej rezygnacji nie komentował, ograniczając się jedynie do wyświechtanej formuły – „przyczyną rezygnacji były sprawy osobiste”.

Kwieciński, który ku zaskoczeniu komentatorów nie znalazł się w utworzonym rok temu drugim rządzie Mateusza Morawieckiego objął prezesurę PGNiG na początku stycznia tego roku. Zastąpił na stanowisku prezesa Piotra Woźniaka, którego kadencja zakończyła się pod koniec 2019 roku.

Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboruDo szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboruCzytaj dalej


W związku z odejściem Kwiecińskiego PGNiG poszukuje nowego prezesa. Rada Nadzorcza opublikowała już ogłoszenie dotyczące postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa. Jego szczegóły podaje serwis Bankier.pl.

Jakie wymogi trzeba spełniać, by móc aplikować na stanowisko prezesa PGNiG? Przede wszystkich należy mieć wyższe wykształcenie; posiadać co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonywania działalności gospodarczej; posiadać co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, a także nie naruszać ograniczeń lub zakazów zajmowania stanowiska członka organu zarządzającego w spółkach handlowych.

Jak w każdym ogłoszeniu o pracę nie mogło zabraknąć informacji odnośnie oczekiwanych przez pracodawcę dodatkowych atutach. W tym wypadku będą nimi: doświadczenie na stanowisku wyższego szczebla kierowniczego, doświadczenie w kierowaniu zespołami ludzkimi, oraz doświadczenie we wdrażaniu strategii, zarządzaniu i kierowaniu złożonymi projektami i organizacjami.

ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzeniaZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzeniaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Waloryzacja emerytur 2021. Wiadomo już konkretnie na co mogą liczyć polscy emeryci. Będą zadowoleni?
2. Dziewczyny górą. Podstawiły Przyłębskich pod ścianą, Ci nagle zniknęli z rezydencji w Berlinie
3. Kolejny głos w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Gowin mówił już o ew. zmianach dotyczących niedziel handlowych

Tydzień na zgłoszenia

Jeśli spełniasz oczekiwania przedstawione przez Radę Nadzorczą PGNiG i marzy ci zajęcie fotela po Jerzym Kwiecińskim, to masz niewiele czasu na złożenie licznych dokumentów i oświadczeń (ich lista dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Aktywów Państwowych). Termin przyjmowania zgłoszeń mija 9 listopada o godz. 12.00. Pozostał zatem już tylko tydzień.

Już od następnego dnia prowadzone będą rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. W ich trakcie, jak podaje Bankier.pl sprawdzane będą m.in. wiedza o zakresie działalności spółki oraz jej sektorze; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; znajomość zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, zasad wynagradzania w spółkach z udziałem Skarbu Państwa, ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz znajomości zasad nadzoru właścicielskiego. Sprawdzane ma być również doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcjo członka zarządu.

Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatówCzytaj dalej

Rada Nadzorcza PGNiG informuje, że zastrzega sobie prawo zakończenia postępowania konkursowego bez jego rozstrzygnięcia i bez podawania przyczyny.

Objęcie funkcji prezesa PGNiG to nie tylko prestiż, ale też wysokie zarobki. Z danych przywołanych przez Bankier.pl wynika, że roczne zarobki szefa giganta kształtują się na poziomie 2 mln zł. Tyle miał zarobić w 2019 roku kierujący wówczas PGNiG Piotr Woźniak.

PGNiG jest spółką giełdową, notowaną na GPW od września 2005 r. Zajmuje się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, importem gazu, a także - poprzez spółki zależne - magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej. W Polsce PGNiG jest największym importerem i dostawcą gazu ziemnego.

Spływają pierwsze głosy ze Stanów Zjednoczonych. Mamy wyniki sondaży exit pollSpływają pierwsze głosy ze Stanów Zjednoczonych. Mamy wyniki sondaży exit pollCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja może zapaść jeszcze dziś. Jasnowidz Jackowski nie ma wątpliwości, porażająca wizja
  2. Eksperci ostrzegają: druga fala zachorowań nie jest ostatnią. Podali, kiedy możemy spodziewać się następnej
  3. Bolesne zderzenie z rzeczywistością. Przyszli emeryci będą pracować znacznie dłużej, złych wieści jest więcej
  4. Smutny koniec uwielbianego sklepu. Więcej już nie zrobimy w nim zakupów
  5. Zaproszą Cię do "biura" w kawiarni i namówią na budowę piramidy. Wziął się za nich UOKiK
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zwykłe ziemniaki zrobiła według przepisu z 1937 roku. Zapiekanka po nelsońsku jest tania, przepyszna i prosta w przygotowaniu
Spływają pierwsze głosy ze Stanów Zjednoczonych. Mamy wyniki sondaży exit pollSpływają pierwsze głosy ze Stanów Zjednoczonych. Mamy wyniki sondaży exit pollCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News