Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Praca > Owocowe czwartki już nie kuszą. Polacy wskazują na inny, ważniejszy benefit pracowniczy
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 08.06.2023 14:53

Owocowe czwartki już nie kuszą. Polacy wskazują na inny, ważniejszy benefit pracowniczy

praca przed komputerem
Domena publiczna

Firmy oferują różne benefity swoim pracownikom, ich celem jest zwiększenie motywacji do pracy. Jak czytamy w raporcie Enter The Code, zwraca na nie uwagę aż 3 na 4 kandydatów. Najbardziej pożądana jest prywatna opieka medyczna. 

Polacy oczekują benefitów

Jak czytamy w raporcie Enter The Code, podczas poszukiwania pracy 3 na 4 kandydatów zwraca uwagę na obecność benefitów w miejscu pracy. Niestety nie zawsze bonusy odpowiadają na realne potrzeby i oczekiwania pracowników. Według raportu Sodexo tylko 40 proc. Polaków jest zadowolonych z benefitów oferowanych im w miejscu pracy. 

Prywatna opieka medyczna najbardziej pożądana

Jak czytamy w raporcie przygotowanym przez platformę Preply, najbardziej atrakcyjnym bonusem jest prywatna opieka medyczna, na ten benefit wskazuje 57 proc. badanych osób. Na drugim miejscu znalazły się elastyczne godziny pracy, istotne są dla 38 proc. ankietowanych.

Na kolejnym miejscu znalazł się dodatkowy płatny urlop, taka opcja jest atrakcyjna dla co trzeciego respondenta. 

Istotne są także roczne bonusy w postaci kart upominkowych i bonów, możliwość pracy zdalnej zwrot kosztów dojazdu do pracy, polisa ubezpieczeniowa za życie czy lekcje języków obcych z native speakerami. 

Stabilne zatrudnienie nadal w cenie

Dla Polaków nie mniej ważne są warunki finansowe, według publikacji “Raport trendów 2023. Wynagrodzenia i rynek pracy” przygotowanej przez Manpower Group jednym z głównych czynników motywujących pracownika do zmiany miejsca zatrudnienia, na warunki finansowe wskazało 41 proc. ankietowanych. Tymczasem jedynie 38 proc. ankietowanych otrzymało w 2022 roku podwyżkę.

Pracodawcy zdają sobie sprawę, ze benefity są ważne dla pracowników. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez HAYS Poland “Raport płacowy 2023”, w styczniu 2023 roku w ogłoszeniach o pracę pracodawcy wymieniali średnio po 6,4 benefitów, czyli o 0,1 mniej niż miesiąc wcześniej. Najczęściej na liście znajdowały się szkolenia, pakiety medyczne i pakiety sportowe. 

Tagi: praca