BiznesINFO.pl

Biznesinfo

Oszustwo na „policyjną” akcję. 94-latek przekazał w reklamówce 652 tys. zł

8 Lutego 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Senior z Mokotowa myślał, że pomaga policjantom i wyniósł przed blok oszczędności swojego życia… w reklamówce. Z ukrycia akcję obserwowali policjanci z wydziału kryminalnego, którzy na gorącym uczynku złapali dwóch nastolatków zabierających ukryte w torbie 652 tys. zł. Trzeciego oszusta złapano kilka dni później.

Wyniósł przed blok 652 tys. zł, bo chciał pomóc policji

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał PAP, że policjanci z wydziału kryminalnego KSP w porę zatrzymali oszustów, którzy chcieli naciągnąć 94-letniego mieszkańca Mokotowa na ogromną sumę pieniędzy.

Mężczyzna był przekonany, że bierze udział w policyjnej akcji. Przygotował ponad 652 tys. zł i zgodnie z instrukcjami, jakie otrzymał od fałszywych funkcjonariuszy, zapakowane w reklamówce wyniósł je przed blok i zostawił przy drzwiach wejściowych do budynku — wyjaśnił nadkom. Sylwester Marczak na łamach PAP.

Dodał, że funkcjonariusze z ukrycia obserwowali dwóch nastolatków, którzy znajdowali się w pobliżu bloku i rozmawiali przez telefon. Gdy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał zostawioną przez seniora reklamówkę, policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali oszustów. Byli to mężczyźni w wieku 15 i 16 lat. Trzeciego, również 15-letniego podejrzanego złapano po kilku dniach.

Funkcjonariuszom udało się ustalić adres pokrzywdzonego seniora. Skontaktowali się również z członkiem jego rodziny. Po przeliczeniu pieniędzy wypełniona gotówką reklamówka trafiła w ręce właściciela.

Trzech nastoletnich oszustów trafiło do izby dziecka. Za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Tagi:

oszustwoPolicjapieniądze

Podobne artykuły

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]