Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ogromne straty Telewizji Polskiej. Przerwa w emisji kluczowych programów będzie słono kosztować
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 30.12.2023 15:22

Ogromne straty Telewizji Polskiej. Przerwa w emisji kluczowych programów będzie słono kosztować

Telewizor, logo TVP Info
Arkadiusz Ziolek/East News

W ostatnim czasie w mediach publicznych naprawdę wiele się działo. Teraz okazało się, że TVP poniesie ogromne straty finansowe w związku z brakiem emisji TVP Info oraz “Teleexpressu”. Kwota jest gigantyczna. 

Ogromne zamieszanie w TVP

Ogromne zamieszanie w mediach publicznych zaczęło się w momencie, w którym nowy minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz postanowił odwołać prezesów zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, a także Polskiej Agencji Prasowej oraz ich rady nadzorcze. Wywołało to wiele dyskusji i kontrowersji, ale jak się okazuje - także i strat finansowych. 

Zobacz także: Znów padła szóstka w Lotto. Kolejny szczęśliwiec zgarnął niemałe pieniądze

Tyle wyniesie emerytura minimalna w 2024 r. Duży wzrost świadczenia, mamy wyliczenia

Wyliczyli, jakie straty poniesie TVP

Serwis press.pl postanowił wyliczyć, jakie straty poniesie TVP w wyniku utracenia przychodów z reklam, które nie zostały wyemitowane w związku z rewolucjami, które przeszła telewizja publiczna.

Portal zapytał o tę kwestię Macieja Rzeżuchowskiego, wiceprezesa agencji Media Context, który podkreślił, że wysokość strat jest uzależniona od bardzo wielu rozmaitych czynników.

Straty finansowe są niebywałe

Okazuje się, że TVP Info za pośrednictwem reklam i sponsoringu mogło wygenerować nawet 130 tys. złotych netto dziennie. Natomiast jeśli chodzi o “Teleexpress”, to mógłby on przynieść około 20 tys. dziennie. Należy pamiętać, że w tym przypadku w grę wchodzą tylko reklamy.

W ciągu miesiąca takie straty finansowe mogłyby więc sięgnąć kwoty 4 milionów złotych. Jak zaznaczył ekspert, ta suma jest tak naprawdę najwyższą możliwą opcją, która w praktyce raczej nie występuje. 

Tagi: TVP Pieniądze