Obostrzenia urlop w górach
Wikimedia Commons ZWGallery CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 30 Listopada 2020

Polacy znaleźli sposób, obostrzenia wykiwane. Legalnie jeżdżą na urlop w góry

Obostrzenia funkcjonują od początku pandemii, jednak w zależności od sytuacji są mniej, lub bardziej restrykcyjne. Obecnie zamknięta jest część gospodarki, co zaczęło męczyć wielu obywateli. Polacy szukają więc metod na obejście obowiązującego prawa.

Obostrzenia w hotelach męczą Polaków. Znaleźli sposób, żeby jeździć na urlop w góry

Choć teoretycznie obecne obostrzenia nie wprowadzają ograniczenia przemieszczania się, to urlopowe wyjazdy w góry są znacznie utrudnione. Ze względu na okrojenie dopuszczalnej działalności hoteli, zablokowana została praktycznie cała turystyka. Niektórzy znaleźli jednak sposób na ominięcie przepisów.

Od dzisiaj kluczowe zmiany w prawie. Maseczki już nie zdejmieszOd dzisiaj kluczowe zmiany w prawie. Maseczki już nie zdejmieszCzytaj dalej

Hotele nie zostały całkowicie zamknięte, gdyż wciąż mogą przyjmować osoby będące podróżach służbowych. To postawiło branżę w trudnej sytuacji. Jak wskazuje Radio Zet, niektóre przedsiębiorstwa "przebranżowiły" się oferując wynajem schowków na narty z możliwością spania. Dzięki temu formalnie nie prowadzą działalności hotelarskiej.

Nie tylko hotelarze, ale również obywatele szukają sposobu na ominięcie obostrzeń. Coraz więcej osób decyduje się na podróże służbowe, przynajmniej na papierze. Przykładowo, kobieta przyjeżdża w delegację służbową, mąż towarzyszy jej jako kierowca ze względu na ryzyko zarażenia w komunikacji zbiorowej, a dziecko jest z nimi, gdyż nie było komu powierzyć nad nim opieki.

- Jeśli rząd nie złagodzi obostrzeń dla narciarzy, to wzrośnie liczba wyjazdów służbowych w góry. Przecież hotele mogą obsługiwać legalnie takie osoby. To zresztą już się dzieje. Turystyka biznesowa w kurortach górskich rośnie w siłę. Są różne pomysły na zakwaterowanie: organizowane są różnego rodzaju zawody sportowe, których uczestnicy poznają np. zasady gry w szachy i konferencje miłośników nart biegowych - mówił dla Onetu Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Dziś ostateczny termin, możesz dostać aż 300 zł. Jeśli nie zdążysz, pieniądze przepadnąDziś ostateczny termin, możesz dostać aż 300 zł. Jeśli nie zdążysz, pieniądze przepadnąCzytaj dalej

Jak twierdzi samorządowiec, Polacy mają już dosyć ograniczeń rządu, więc szukają wszelkich metod, aby je tylko ominąć. Niektórzy np. deklarują, że pracują zdalnie z hotelu. Z kolei recepcjoniści nie mają uprawnień, aby weryfikować oświadczenia klientów.

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

"Polak potrafi". Zrobią wszystko by obejść obostrzenia

O tym, że Polacy mają dość obostrzeń, świadczy choćby sytuacja z soboty 28 listopada. To pierwszy dzień, w którym po trzech tygodniach przerwy otworzono część sklepów w galeriach handlowych. Kolejki ustawiały się jeszcze przed wejściem, a drogi dojazdowe były kompletnie zakorkowane.

Pandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłatyPandemia szaleje, a rząd dobija dodatkowym podatkiem. Dziesiątki tysięcy nie wywiną się od zapłatyCzytaj dalej

Można się spodziewać, że podobne próby ominięcia obostrzeń będą w pracy. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się więcej niż jedna osoba, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Obostrzenia dotyczą nie tylko ekspedientów i konsultantów, ale także pracowników biurowych. Już zaczęły się pojawiać pomysły, jak obchodzić ten obowiązek.

Z kolei gdy zamknięto część sklepów w galeriach handlowych, np. Media Markt uznało, że od teraz ich sklepy funkcjonują jako showroom. Niektóre przedsiębiorstwa przeniosły się na zewnętrzne parkingi i prowadziły sprzedaż w kontenerach, które formalnie znajdowały się poza centrami handlowymi.

Oczywiście wymyślne sposoby Polaków na obejście przepisów nie umykają rządowi, stąd co jakiś czas aktualizacje rozporządzeń. Ponadto Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w galeriach handlowych będą chodzić inspektorzy, sprawdzający, czy sklepy trzymają się reżimu epidemicznego.

Moneta 10 groszy z PRL warta aż 24 tys. zł. Na perełki trudno trafić, ale może sam ją maszMoneta 10 groszy z PRL warta aż 24 tys. zł. Na perełki trudno trafić, ale może sam ją maszCzytaj dalej

Przedsiębiorstwom przyłapanym na omijaniu obostrzeń grożą surowe kary. Premier straszył ponownym zamknięciem sklepów, albo zablokowaniem możliwości skorzystania z tarczy antykryzysowej i innych form dotacji od państwa.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  3. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  4. NBP wydało pilny komunikat. Chodzi też o twoje pieniądze
  5. Wpadka przy dowodach osobistych. Też możesz mieć taki z wadą
  6. 308 nowych aut dla rządu. Mało? Dorzucili jeszcze myjnię
  7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)
  8. Hit sieci. Makłowicz wyjawił jak zrobić frytki belgijskie, nie ma lepszego sposobu
Emerytura znacznie wcześniej i tylko jeden warunek. Pomysł forsuje sam prezydentEmerytura znacznie wcześniej i tylko jeden warunek. Pomysł forsuje sam prezydentCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News