Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Niecodzienny prezent na 18. urodziny. Jego wartość robi wrażenie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 20.06.2024 13:33

Niecodzienny prezent na 18. urodziny. Jego wartość robi wrażenie

prezent
fot. Pixabay/StockSnap

18. urodziny to bez wątpienia wyjątkowy dzień w życiu każdego młodego człowieka. Bliscy solenizantów dokładają wszelkich starań, aby przekroczenie progu dorosłości wspominane było przez lata. Leonard Reh, syn członka Rady Nadzorczej spółki Ambra S.A otrzymał niecodzienny prezent od swojego ojca.

18-letni Leonard Reh otrzymał imponujący prezent od swojego ojca

W przypadku większości solenizantów urodziny wyglądają dość podobnie - huczna "osiemnastka", masa gości i prezentów. Osoby pochodzące z majętniejszych rodzin z tej okazji otrzymują samochody, czasem nawet mieszkania. To jednak nic w porównaniu do tego, co otrzymał 18-letni Leonard Reh od swojego ojca.

Leonard Reh jest synem Nicka Reha, członka Rady Nadzorczej spółki Ambra S.A., która działa na rynku alkoholi i jest notowana na rynku GPW. Grupa ta zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją win i jest właścicielem popularnych marek "Dorato", "Cin&Cin", "Michelangelo", "Fresco", "El Sol" i "Pliska". W ofercie ma również wina typu aperitif, napoje bezalkoholowe "Piccolo", a także Cydr Lubelski. Grupa jest również właścicielem sieci specjalistycznych sklepów pod marką "CENTRUM WINA".

Żabka idzie na giełdę. Wycena robi wrażenie, ale nie na Dino Polska

Leonard Reh otrzymał 44 tysiące akcji firmy AMBRA S.A. o wartości ponad miliona złotych

Jak wynika z raportu komisji nadzoru finansowego, Nick Reh postanowił z okazji 18. urodzin wręczyć synowi pakiet akcji firmy.

Zarząd spółki AMBRA S.A. _dalej: "Emitent", "Spółka"_ informuje, że w dniu 18 czerwca 2024 r. otrzymał powiadomienie w trybie art. 19 ust. 1 rozporządzenia MAR o przekazaniu posiadanych akcji AMBRA S.A. przez Członka Rady Nadzorczej, Pana Nicka Reh osobie blisko związanej _zgodnie z art. 3 pkt 26 lit. b rozporządzenia MAR_ - synowi Leonardowi Reh, od którego Spółka również otrzymała stosowne powiadomienie w trybie art. 19 ust. 1 rozporządzenia MAR o zaistniałej transakcji.

W dniu 16 czerwca 2024 r. Pan Nick Reh przekazał pakiet 44.000 akcji AMBRA S.A. po cenie 0,00 PLN za akcję w wyniku spełnienia się przesłanki transakcji warunkowej, którą było ukończenie 18 roku życia przez jego syna - Leonarda Reh. - czytamy w raporcie.

Bez wątpienia był to wyjątkowo szczodry gest ze strony Nicka Reha, który mógł się ograniczyć do wręczenia synowi pieniędzy. Ile jednak są warte akcje, które 18-latek dostał z okazji urodzin?

Leonard Reh został hojnie obdarowany przez ojca. To kolejny młody milioner

Leonard Reh z okazji osiągnięcia pełnoletności otrzymał zatem 44000 akcji firmy AMBRA S.A. o szacowanej wartości 1232000 zł. Tym samym dołączył do grona krewnych znanych i bogatych, którzy zostali hojnie obdarowani przez swoich bliskich. Warto podkreślić, że dywidenda Ambry w ubiegłym roku wyniosła 1,10 PLN na akcję, więc syn Reha dostanie 48 400 zł. Dywidenda jest wypłacana co roku, więc będzie mógł liczyć na pokaźne kieszonkowe. Tegoroczna dywidenda nie jest jeszcze znana, ale niemal na pewno będzie wyższa. 

Przypomnijmy, że 17 kwietnia Daniel Obajtek przekazał swojemu synowi warte 800 tys. zł udziały w spółce Erg Bieruń-Folie - spółce, która należy do znajomych byłego prezesa Orlenu i która otrzymywała dotacje z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Podobną, choć w praktyce nieco większą, szczodrością wykazał się także jeden z założycieli firmy Infosys, NR Narayana Murthy. Biznesmen podarował 15 milionów akcji swojemu... czteromiesięcznemu wnukowi Ekagrahowi Rohanowi Murty’emu. Ich wartość wynosi około 2,4 miliarda rupii indyjskich (116 milionów złotych).

Niespełna roczny Ekagrah bez wątpienia stał się jednym z najmłodszych miliarderów w Indiach. Warto zaznaczyć, że jego wujkiem jest obecny premier Wielkiej Brytanii Rihi Sunak. Niemal wszyscy mogą mu zatem zazdrościć startu w życiu.