BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Mezczyzna wyjmuje korespondencje z ZUS-u

Marek BAZAK/East News

Nie będziesz potrzebował już podpisu z ZUS. Dobra wiadomość dla emerytów

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

ZUS informuje, że zaświadczenie o otrzymywanej emeryturze czy zasiłku nie musi mieć już podpisu urzędnika. To oznacza, że podróż do swojej placówki ZUS będzie zbędna, ponieważ wszystkie formalności załatwimy przez internet.

Jak przypomina Iwona Kowalska-Matis, do tej pory funkcja dostępna była jedynie dla ubezpieczonych i płacących składki. Teraz skorzystać z profilu PUE ZUS mogą także osoby , które z ZUS pobierają pieniądze. – To znaczne ułatwienie dla tych, którzy potrzebują np. zaświadczenia o wysokości emerytury  lub renty – dodaje.

Dokument wygenerowany w PUE ZUS będzie całkowicie wystarczający i możliwy do przekazania jako dokument urzędowy. Jeżeli ktoś chce jednak dodatkowego potwierdzenia, może także wygenerować zaświadczenie, że z ZUS nie dostaje się takiego dokumentu.

Z danych przedstawianych przez ZUS wynika, że swój profil PUE ZUS założyło już 8 mln osób. PUE ZUS umożliwia dużo łatwiejsze załatwianie wszelkich formalności urzędowych. "Portal PUE jest ułatwieniem dla osób ubezpieczonych (na przykład  pracowników, zleceniobiorców), płatników składek (na przykład: pracodawców, osób, które  prowadzą działalność pozarolniczą), świadczeniobiorców (na przykład emerytów i rencistów),  lekarzy umożliwia bowiem załatwianie spraw w ZUS drogą online." - możemy przeczytać w komunikacie ZUS.

ZUS przypomina także, że założenie profilu jest bardzo proste i trwa kilka minut. Na stronach zakładu można znaleźć film instruktażowy.

Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS N/Z Obliczanie domowego budzetu, miesieczne koszty utrzymania

Finanse

ZUS przerażony ilością wniosków o ponowne przeliczenie emerytury. W większości odmowy

Czytaj więcej >
Bukmacherzy w Polsce

Finanse

Bukmacherzy w Polsce

Czytaj więcej >
Zarobki w Polsce

Finanse

Zarobki w Polsce: jaka jest średnia i czy płace wzrosną?

Czytaj więcej >
Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Finanse

Jak napisać rezygnację z ubezpieczenia na życie?

Czytaj więcej >
ubezpieczenie kredytu hipotecznego

Finanse

Na czym polega ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Czytaj więcej >
Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy?

Finanse

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Czytaj więcej >