Adam Lipiński w zarządzie NBP
biznesinfo.pl
Autor Radosław Święcki - 17 Września 2020

Wielkie zmiany w NBP. Do zarządu wchodzi czołowy polityk PiS

Jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, wieloletni wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński wejdzie do zarządu Narodowego Banku Polskiego (NBP) - poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Wiceprezes PiS w NBP

- Ładny transfer z polityki do świata pieniędzy. Adam Lipiński wejdzie do zarządu NBP. To człowiek z zakonu PC, czyli samego jądra PiS. Razem z nim do zarządu NBP dołączy doradczyni PAD Marta Gajęcka - poinformował na Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

t

Wejście do zarządu Banku Centralnego oznacza pożegnanie z polityką wieloletniego politycznego druha Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że Adam Lipiński współtworzył na początku lat 90. pierwszą partię Kaczyńskiego Porozumienie Centrum (w schyłkowej fazie funkcjonowania partii był jej przewodniczącym), a w 2001 roku przystąpił do budowy Prawa i Sprawiedliwości, zostając wiceprezesem formacji. Lipiński był posłem I, IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji Sejmu.

Wprowadzono ważne zmiany w rentach i emeryturach. Uważaj szczególnie na jedną kwotę, inaczej stracisz pieniądzeWprowadzono ważne zmiany w rentach i emeryturach. Uważaj szczególnie na jedną kwotę, inaczej stracisz pieniądzeCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Cztery razy wyższe mandaty, postój jako kara. Zmiany w kodeksie drogowym są tylko kwestią czasu?
2. Znaleziono ciała 30-latki i jej 9-letniego syna. Prawda o zdarzeniu okazała się makabryczna
3. Oszczędności Polaków topnieją w oczach. Straty wynoszą nawet miliardy złotych, nie ma na to rady?

W pierwszym okresie rządów PiS (2005-2007) pełnił stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a gdy na czele rządu stanął Jarosław Kaczyński był również szefem gabinetu politycznego premiera. Trafił wówczas na pierwsze strony gazet, gdy Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski ujawnili w programie "Teraz my!" w TVN nagranie rozmowy Lipińskiego z posłanką Samoobrony Renatą Beger podczas której przekonywał ją do przejścia w szeregi PiS, a także przyciągnięcia jak największej liczby posłów partii Andrzeja Leppera. W zamian za to Beger (wiedziała o prowokacji dziennikarskiej) żądała m.in. stanowiska wiceministra rolnictwa, a także pomocy w rozwiązaniu jej spraw sądowych. Po ujawnieniu nagrania rozmowy wybuchł skandal, który omal nie zakończył się przedterminowymi wyborami do Sejmu. Ostatecznie jednak PiS na nowo zawiązał koalicję z Samoobroną i rządził jeszcze rok.

Gdy w 2015 roku PiS wrócił do władzy, Lipiński przez pewien czas był pełnomocnikiem rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego, zaś w 2016 roku został pełnomocnikiem rządu ds. równego traktowania. Stanowisko to pełnił do marca tego roku (zastąpiła go Anna Schmidt-Rodziewicz).

Lipiński, jak informuje RMF FM znajdzie się w zarządzie NBP od listopada br. Jego miesięczne zarobki będą wynosić ok. 50 tys. miesięcznie.

Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewanoWaloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewanoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pokaz siły Lecha Poznań. Efektowna wygrana w Lidze Europy
  2. Dziś jest jedną z największych gwiazd "Na Wspólnej" TVN. Aż trudno uwierzyć, co robiła 20 lat temu
  3. Nie zaszczepisz się, możesz stracić pracę. Pracodawcy z silnym orężem prawnym
  4. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  5. Klient Biedronki opublikował demaskujący film. Oburzająca sprawa poruszyła internautów
  6. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.Lidl przygotował ogromną wyprzedaż, aż 300 produktów za bezcen. Rabaty nawet do 80 proc.Czytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News