Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Największe banki zapowiadają utrudnienia. Lepiej zrób przelewy i wypłać gotówkę przed weekendem
Joanna Leja
Joanna Leja 17.12.2021 01:00

Największe banki zapowiadają utrudnienia. Lepiej zrób przelewy i wypłać gotówkę przed weekendem

bankomat-pieniądze-wypłata-mężczyzna-biznesinfo
Biznesinfo

Klienci banków znów powinni się przygotować na problemy z dostępem do bankowości. Wśród banków, które zapowiedziały utrudnienia, są m.in.: Santander Bank Polska, ING Bank Śląski oraz mBank.

Banki planują prace serwisowe w weekend, które zaczną się już dziś. Jeśli robimy zakupy na ostatnią chwilę przed świętami, warto wziąć przerwy w bankach pod uwagę.

Santander Bank Polska zaplanował prace serwisowe

W nocy z piątku na sobotę (17/18 grudnia) Santander Bank Polska zaplanował prace serwisowe. Od północy do godz. 6.30 w sobotę nie będzie można płacić Blikiem oraz zlecać przelewów natychmiastowych. Niemożliwe będą także płatności za pomocą opcji Przelew24. Nie będzie można się również zalogować do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej.

ING Bank Śląski zapowiedział duże utrudnienia

W najbliższy weekend klienci ING Banku Śląskiego mogą spodziewać się dużych utrudnień. W nocy z soboty na niedzielę (18-19 grudnia) od godz. 0.00 do 5.30 będą kłopoty w płaceniu Blikiem, wpłacanie pieniędzy we wpłatomatach, korzystanie z kart w systemie ING Business i korzystanie z procesów e-Custody, składanie wniosków w Moim ING oraz na stronie internetowej banku, oraz rozliczanie online wpłat w tzw. wrzutniach. Nie będzie można też płacić kartami w internecie z dodatkowym uwierzytelnieniem 3DSecure, wykonywać przelewów z rachunku karty kredytowej, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych ani nadawać kodów PIN i zamawiać kart płatniczych. Niedostępne będzie również dodawanie kart Mastercard do portfeli zewnętrznych (np. Apple Pay, Garmin Pay czy Google Pay), realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej, składanie wniosków o pożyczkę i nowe usługi do kont bieżących i oszczędnościowych oraz wniosków związanych z tarczą finansową. Nie będzie można również autoryzować profilu zaufanego.

mBank zapowiedział brak dostępu do swojego narzędzia

Klienci mBanku nie skorzystają z jednej z usług. W sobotę 18 grudnia od godziny 6.30 do godziny 12.00 niedostępny będzie eMakler.