Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Na Tajwanie sprzedają dzieciom kaktusy, co śpiewają o narkotykach. I robią to po polsku
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 09:24

Na Tajwanie sprzedają dzieciom kaktusy, co śpiewają o narkotykach. I robią to po polsku

Zdjęcie aukcji na Amazonie
Zdjęcie aukcji na Amazonie

Cypis podbija tajwański rynek. Pluszowy kaktus, reklamowany jako idealna zabawka dla dzieci, śpiewa jedną z jego piosenek o narkotykach. Ten niepowtarzalny gadżet można znaleźć m.in. w sieci Carrefour na Tajwanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Który utwór Cypisa został wykorzystany

  • Co na temat zabawki mówi jego producent

  • Gdzie można ją kupić

Cypis jako pluszowy kaktus

Cypis to znany polski raper, który robi karierę na Tajwanie, mimo że nawet się tam nie pojawił. Okazuje się bowiem, że jedną z jego piosenek wykonuje zabawka. Całą sprawę nagłośnił Tawian News

Polka, która mieszka w Taizhong na Tajwanie, wybrała się niedawno do sklepu sieci Carrefour i spotkała tańczącego kaktusa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie słowa piosenki, którą wykonuje. 

Tańczący, pluszowy kaktus rapuje “Tylko jedno w głowie mam, koksu 5 gram”, którego autorem jest właśnie Cypis. Kobieta natychmiast rozpoznała piosenkę i nagrała film z rapującym kaktusem, który pojawił się już na polskim forum internetowym.

Zabawka, która ma pobudzić kreatywność. Czy Cypis to dobry wybór?

Taiwan News donosi, że 32 cm kaktus, śpiewający utwór Cypisa, można znaleźć w kilku innych sklepach sieci Carrefour, a także w internecie. Dostępny jest na platformach Shopee, Ruten, Rakuten i w sklepach z produktami dla dziećmi.

Cypis-kaktus podbija także Amazona. W opisie aukcji można przeczytać, że jest to zabawka, która “tańczy, śpiewa, porusza się i obraca”. Wystarczy tylko włożyć baterię, aby kaktus zaczął nucić “wesołą piosenkę”, którą wykonuje Cypis.

Co więcej, zdaniem producenta Cypis jako tańczący kaktus to idealna zabawka do pobudzania wyobraźni i kreatywności u dzieci. Przeciwnego zdania jest Polka, która znalazła zabawkę na sklepowej półce.

- Kokaina i próba samobójcza powtarzały się w kółko. To jest naprawdę szokujące - przyznała Polka mieszkająca na Tajwanie. 

Choć kaktus wyjątkowo dobrze porusza się w rytm utworu to tajwańskie media odradzają zakup tej zabawki dzieciom. Cypis wywołał niemały skandal.

O jakim utworze jest mowa? Kultowe “koksu 5 gram” to fragment piosenki “Gdzie jest biały węgorz”, którą Cypis wypuścił sześć lat temu. Oficjalny teledysk do tego utworu doczekał się ponad 29 mln wyświetleń na YouTubie. To jedna z najbardziej znanych piosenek, którą Cypis ma na swoim koncie.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]