BiznesINFO.pl
Zdjęcie aukcji na Amazonie

Zdjęcie aukcji na Amazonie

Na Tajwanie sprzedają dzieciom kaktusy, co śpiewają o narkotykach. I robią to po polsku

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Cypis podbija tajwański rynek. Pluszowy kaktus, reklamowany jako idealna zabawka dla dzieci, śpiewa jedną z jego piosenek o narkotykach. Ten niepowtarzalny gadżet można znaleźć m.in. w sieci Carrefour na Tajwanie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Który utwór Cypisa został wykorzystany

  • Co na temat zabawki mówi jego producent

  • Gdzie można ją kupić

Cypis jako pluszowy kaktus

Cypis to znany polski raper, który robi karierę na Tajwanie, mimo że nawet się tam nie pojawił. Okazuje się bowiem, że jedną z jego piosenek wykonuje zabawka. Całą sprawę nagłośnił Tawian News

Polka, która mieszka w Taizhong na Tajwanie, wybrała się niedawno do sklepu sieci Carrefour i spotkała tańczącego kaktusa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie słowa piosenki, którą wykonuje. 

Tańczący, pluszowy kaktus rapuje “Tylko jedno w głowie mam, koksu 5 gram”, którego autorem jest właśnie Cypis. Kobieta natychmiast rozpoznała piosenkę i nagrała film z rapującym kaktusem, który pojawił się już na polskim forum internetowym.

Zabawka, która ma pobudzić kreatywność. Czy Cypis to dobry wybór?

Taiwan News donosi, że 32 cm kaktus, śpiewający utwór Cypisa, można znaleźć w kilku innych sklepach sieci Carrefour, a także w internecie. Dostępny jest na platformach Shopee, Ruten, Rakuten i w sklepach z produktami dla dziećmi.

Cypis-kaktus podbija także Amazona. W opisie aukcji można przeczytać, że jest to zabawka, która “tańczy, śpiewa, porusza się i obraca”. Wystarczy tylko włożyć baterię, aby kaktus zaczął nucić “wesołą piosenkę”, którą wykonuje Cypis.

Co więcej, zdaniem producenta Cypis jako tańczący kaktus to idealna zabawka do pobudzania wyobraźni i kreatywności u dzieci. Przeciwnego zdania jest Polka, która znalazła zabawkę na sklepowej półce.

- Kokaina i próba samobójcza powtarzały się w kółko. To jest naprawdę szokujące - przyznała Polka mieszkająca na Tajwanie. 

Choć kaktus wyjątkowo dobrze porusza się w rytm utworu to tajwańskie media odradzają zakup tej zabawki dzieciom. Cypis wywołał niemały skandal.

O jakim utworze jest mowa? Kultowe “koksu 5 gram” to fragment piosenki “Gdzie jest biały węgorz”, którą Cypis wypuścił sześć lat temu. Oficjalny teledysk do tego utworu doczekał się ponad 29 mln wyświetleń na YouTubie. To jedna z najbardziej znanych piosenek, którą Cypis ma na swoim koncie.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Tagi:

DzieckoCarrefour

Maria GlinkaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenia w branży dziennikarskiej zdobywała w stacji TVN i na portalu Euractiv. Wielbicielka filmów Alejandro Innaritu, reportaży książkowych i filmowych, zwłaszcza na temat polityki oraz społecznych problemów w wymiarze globalnym i lokalnym.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Znana polska sieć restauracji ogłosiła upadłość

Czytaj więcej >
Wielka awantura w Sejmie. Opozycja grzmi: "Dlaczego nie chcecie bronić polskiego nieba?"

Polska i Świat

Sejm uchwalił nowelę ustawy o podatku akcyzowym. Istotne zapisy dotyczące opłaty paliwowej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Polska przekazała Ukrainie już ponad 10 tys. terminali Starlink

Czytaj więcej >
Mecz Polska-Francja kiedy i gdzie obejrzeć? Foto: kadr z meczu reprezentacji Polski na Mundialu 2022, TVP Sport

Polska i Świat

Wiemy ile zarobili piłkarze na mistrzostwach świata

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W urzędzie w Poznaniu jest zimno. Lewica skierowała pismo do PIP

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP znów przeszły same siebie. Manipulatorski pasek uderzył w Donalda Tuska

Polska i Świat

PiS znacznie zwiększy dofinansowanie dla TVP

Czytaj więcej >