Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Mateusz Morawiecki: Bieda i bezrobocie nigdy nie wróci na Śląsk
Olgierd Maletka
Olgierd Maletka 02.09.2023 19:27

Mateusz Morawiecki: Bieda i bezrobocie nigdy nie wróci na Śląsk

Premier Mateusz Morawiecki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

„Zrobię wszystko, aby na Śląsk nigdy nie wróciły bieda i bezrobocie. Niech Śląsk będzie najpotężniejszą częścią całej Polski” - mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki w Katowicach

Kampania wyborcza trwa w najlepsze, a to oznacza, że politycy odwiedzają kolejne regiony Polski chcąc pozyskać sympatię i głosy wyborców. W sobotę, 2 września, Mateusz Morawiecki przyjechał do Katowic, gdzie w Muzeum Śląskim spotkał się z mieszkańcami. Premier ogłosił skład listy wyborczej polityków i polityczek Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie spotkania premier mówił o znaczeniu, jakie Śląsk ma w nadchodzących wyborach.

Pomoc sąsiedzka 2023. Już niebawem będzie można za to otrzymać wynagrodzenie

Zapewnienia premiera

„Zrobię wszystko, jak i cała nasza drużyna Prawa i Sprawiedliwości, zrobimy wszystko by na Śląsk nigdy nie wróciła bieda i bezrobocie, wyprzedaż zakładów pracy i majątku narodowego. Zrobimy wszystko, by nigdy nie wróciły umowy po pięć złotych za godzinę i głodowe emerytury, te wszystkie wypaczenia Platformy Obywatelskiej, liberałów, dzikiego kapitalizmu i prawa pięści. To pierwsze zobowiązanie i obietnica dla Śląska i Polski" - mówi Mateusz Morawiecki.

Niech Śląsk będzie najpotężniejszą częścią całej Polski, pod względem infrastruktury, przemysłu i jakości życia” - dodaje.

Ranking zaufania do polityków pokazuje jak jest

Z sierpniowego rankingu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że w ostatnim czasie część społeczeństwa zmieniła zdanie na temat niektórych z rządzących. Mateusz Morawiecki po raz pierwszy od niemal pięciu lat premier znalazł się poza podium. Ufa mu 32,3 proc. pytanych, co stanowi spadek o 3,8 pkt proc. Nie ufa mu 55,5 proc. (spadek o 2,2 pkt proc.). Natomiast 11,6 proc. (wzrost o 5,4 pkt proc.) respondentów ma o nim neutralne zdanie.