Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Marzysz o wygranej w Lotto? Te liczby padają najczęściej
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 19.03.2024 17:41

Marzysz o wygranej w Lotto? Te liczby padają najczęściej

Lotto
Fot. East News/Marek Bazak

Grę liczbową Lotto dobrze znają wszyscy Polacy, nawet jeśli sami nigdy nie kupili kuponu. Tysiące osób liczy jednak na uśmiech losu i sprawdza swoje szanse na trafienie ”szóstki”, a każdy ma swoją taktykę na zwycięstwo. Niewielu graczy wie jednak, które liczby to ”pewniaki”.

Fenomen ”Dużego Lotka”

Lotto, w przeszłości znane jako ”Duży Lotek”, jest jedną z najpopularniejszych loterii Totalizatora Sportowego. Kupując losy, Polacy mogą zagrać również w Mini Lotto czy Eurojackpot, czeka na nich także wiele wariantów tzw. zdrapek. Każda gra daje szansę na wielkie wygrane — oczywiście, jeśli dopisze nam szczęście. Temu można jednak pomóc, sprawdzając, jakie liczby najczęściej padają w losowaniach.

Już się zaczęło, kontrolerzy pukają do drzwi Polaków. Pytają o cztery rzeczy

Te liczby to niemal lotkowe pewniaki!

Jakie liczby najczęściej padają w losowaniach? Dane Totalizatora Sportowego postanowiło przeanalizować Radio Eska. Pod lupę trafiły wyniki z aż 2898 losowań, które odbyły się między 20 marca 2003 a 20 marca 2023 roku. Oto 10 najszczęśliwszych liczb:

  • 42 - padło 368 razy
  • 21 - padło 369 razy
  • 15 i 28 - padły po 370 razy
  • 46 - padło 371 razy
  • 13 - padło 376 razy
  • 24 - padło 377 razy
  • 4 - padło 381 razy
  • 38 - padło 382 razy

Najszczęśliwszą liczbą wszech czasów okazuje się natomiast być… 6. Szóstka przez ostatnie dwadzieścia lat padła aż 385 razy!

Jak grać w Lotto?

Choć szansa wygranej jest niewielka, zasady są bardzo proste, a zakład kosztuje jedynie 3 zł. Zadaniem gracza jest wytypować 6 spośród 49 liczb, a następnie zaczekać na wyniki. Losowania odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty, o 22:00 i są transmitowane w TVP3, ale również online.

Jeśli dopisze nam szczęście i zostaniemy kolejnym milionerem Lotto, musimy pamiętać jeszcze o dwóch rzeczach: by zapłacić podatek od wygranej — tym większy, im większa kumulacja — i… odebrać nagrodę!

źródło: gazeta pomorska, radio eska