LPG drożeje. Ceny znacznie skoczyły względem poprzedniego tygodnia
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Listopada 2019

Masz auto z instalacją gazową? Czeka cię bardzo niemiła niespodzianka

LPG po stabilnym okresie znacznie podrożał w tym tygodniu. Natomiast średnie ceny benzyny i oleju napędowego pozostają stabilne.

LPG drożeje, benzyna tak samo

Posiadacze samochodów benzynowych powinni być zadowoleni. Sytuacja na rynku paliw jest nadal stabilna - informuje portal bankier.pl. Z danych BM Reflex wynika, że średnia detaliczna ceny benzyny bezołowiowej Pb95 pozostaje na poziomie 4,92 zł, czyli bez zmian.

ON prawie bez zmian

Natomiast olej napędowy podrożał, jednak tylko o dwa grosze na litr. Średnio za litr tego rodzaju paliwa w kończącym się właśnie tygodniu trzeba było zapłacić 4,96 zł. Ceny detaliczne benzyny i oleju napędowego są stabilne od połowy września. Od dwóch miesięcy dalej dochodzi do sytuacji, gdy olej napędowy jest najczęściej droższy od benzyny. Przeciętnie w tym tygodniu ta różnica powiększyła się z dwóch do czterech groszy na litr.

LPG znacznie w górę

Kilka tygodni wyjątkowo stabilnie wyglądały ceny LPG. Jednak w tym tygodniu autogaz znacznie zdrożał - podaje bankier.pl. Za litr LPG trzeba zapłacić przeciętnie 2,07 zł, co jest kwotą wyższą o 6 groszy względem zeszłego tygodnia. Co ciekawe, jeszcze w październiku LPG było najtańsze od niemal dwóch lat.

Kolejna polska sieć sklepów upada. Ostatnia chwila na zakup tradycyjnych wyrobówKolejna polska sieć sklepów upada. Ostatnia chwila na zakup tradycyjnych wyrobówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przez swój nos nie mogła patrzeć na swoje odbicie. Po operacji jest jak zupełnie inna osoba
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwot
  4. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  5. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  6. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News