Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Legendarna polska firma właśnie została sprzedana. Kupiec to tajemniczy inwestor
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 31.01.2024 23:00

Legendarna polska firma właśnie została sprzedana. Kupiec to tajemniczy inwestor

Podpisywanie dokumentów
Freepik/prostooleh

W mediach właśnie pojawiły się doniesienia dotyczące sprzedaży jednej z najpotężniejszych firm w Polsce. Należała ona do najbogatszego Polaka, a kupił ją tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiamy szczegóły.

Kim był Aleksander Gudzowaty?

Portal “Wprost” przekazał szokujące wieści dotyczące jednej z legendarnych polskich firm. Jej właścicielem był Aleksander Gudzowaty, który nazywany był również “człowiekiem z gazu” czy “gazowym baronem”. Zmarły miliarder zasłynął między innymi z tego, że na terenie swojej posiadłości zbudował świątynię i replikę piramidy Cheopsa, ale znany był też z utrzymywania się na szczycie rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika “Wprost” przez wiele lat. 

Zobacz także: Banki masowo sprawdzają Polaków. Wiemy, co się dzieje

Uwielbiana przez Polaków sieciówka zamyka sklepy. Fatalne informacje dla klientów

Jedna z najpotężniejszych firm w Polsce została sprzedana

Majątek “gazowego barona” szacowany był na 5 miliardów złotych, które zgromadził poprzez świetne odnajdywanie się w świecie biznesu w czasach upadku Związku Radzieckiego, co wcale nie było najprostsze. Nawiązał on kontakt ze światem rosyjskiego biznesu i zdobył zaufanie tamtejszych partnerów biznesowych. Teraz portal “Wprost” donosi, że legendarna firma - Bartimpex, której właścicielem był właśnie Aleksander Gudzowaty, właśnie została sprzedana.

Legendarną polską firmę kupił tajemniczy inwestor

Gdy w Rosji doszło do zmiany władzy i prezydenturę objął Władimir Putin, miliarder utracił swoje wpływy. Jego firma wówczas przechodziła ciężki czas, a jej właściciel był zmuszony do znalezienia nowych obszarów działalności.

Jak informuje “Wprost”, teraz Bartimpex nie należy już do rodziny Gudzowatych. Spółkę miał kupić od nich pewien tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych. Jak się okazuje, wiadomo o nim bardzo niewiele.