Kredyty do zwrotu
Obraz moritz320 z Pixabay
Autor Oktawian Góral - 25 Sierpnia 2020

Spłaciłeś kredyt we frankach? Tobie też może należeć się zwrot pieniędzy

Kredyt we frankach już dawno spłacony, masa nerwów zszargana, ale zacisnąłeś zęby i mimo rosnących rat uczciwie oddawałeś bankowi pieniądze? Nawet po spłacie kredytu możesz liczyć na zwrot pieniędzy. Kto może wnieść roszczenie wobec banku?

Kredyt spłacony? Nie szkodzi, nadal możesz ubiegać się o zwrot roszczeń od banku. Sprawdzamy kto nie powinien odpuszczać i może ubiegać się o pokaźne zwroty od bankowych instytucji. Okazuje się bowiem, że całkowita spłata kredytu nie oznacza zamknięcia drogi do pozwania banku. Jeżeli czujesz się pokrzywdzony przez swój bank, w którym spłaciłeś kredyt we frankach, podpowiadamy co możesz zrobić.

Kredyt spłacony, ale to nie koniec drogi

Fakt: Nie poślesz dziecka do szkoły, czeka dotkliwa kara. Nawet 10 tys. zł kary, a dziecko doprowadzi policjaFakt: Nie poślesz dziecka do szkoły, czeka dotkliwa kara. Nawet 10 tys. zł kary, a dziecko doprowadzi policjaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje 38-letni muzyk
2. Leżysz na plaży i nawet nie wiesz jakie skarby kryją się pod piaskiem. Poszukiwacze potrafią się obłowić
3. Sprawdźcie, czy ktoś nie wszedł właśnie na wasze konto. Gigantyczna afera w polskim banku

Aż 10 lat od spłaty ostatniej raty kredytu mają klienci, którzy czują się poszkodowani przez bank na wniesienie pozwu. Chodzi o stosowane przez kredytodawców niezgodne z prawem klauzule abuzywne. Jak wskazuje portal Interia, okres przedawnienia w takich sprawach to wspomniane już 10 lat, a warto wiedzieć, że każda rata przedawnia się osobno. Co możemy, gdy nasz prawnik zauważy niezgodny z prawem zapis w umowie, ale kredyt został już spłacony? Postępowanie jest takie samo jak wobec frankowiczów, którzy wciąż spłacają swoje raty. Mamy pełne prawo do wniesienia sprawy o stwierdzenie nieważności umowy. Co dalej?

Umowa kredytowa uznana za nieważną traktowana jest tak jakby nie doszło nigdy do jej podpisania. W efekcie kredytobiorca musi oddać bankowi tylko to, co pożyczył - bez dodatkowych prowizji i odsetek. Jeżeli sąd uzna, że spłacony przez nas kredyt został zawarty na podstawie niezgodnej z prawem umowy i prawomocnym wyrokiem określi ją jako niebyłą, wówczas bank będzie zobowiązany do zwrotu pobranych od nas wszystkich opłat dodatkowych - ubezpieczeń, prowizji, odsetek, opłat manipulacyjnych.

Portal Interia wskazuje, że wysokość roszczenia kredytobiorcy jest uzależniona od naprawdę wielu czynników. Wpływ na wartość naszego pozwu będzie miał fakt dokonywania nadpłat w spłacie, kurs walutowy, okres kredytowania czy wartość umowy uznanej za nieważną. Sąd podczas rozpatrywania wniosku o unieważnienie kredytu przyjrzy się szeregowi czynników, ale najistotniejsza jest weryfikacja, czy umowa zawiera klauzule abuzywne.

Lidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzieżLidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzieżCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP ogłosiło świetną nowinę dla polskich kibiców. Stacja kupiła nowe prawa transmisyjne
  2. Wielki wstrząs w kopalni w Mysłowicach. Górnicy pod ziemią. Porażające chwile
  3. Monika Zamachowska podzieliła się informacjami o swoim nieszczęściu. Gwiazda bardzo cierpi przez pandemię
  4. Płacenie kartą nie będzie wyglądało już tak samo. UE zmieni zasady
  5. WHO podało nowe wytyczne dotyczące noszenia maseczek. Jedna grupa nie powinna ich nosić
  6. Sekielski pokazał fanom swój tygodniowy jadłospis. 1 punkt jest szczególnie ważny, każdy powinien brać przykład

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News