Wycięcie drzew z własnej posesji może doprowadzić do ruiny
Obraz succo z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Marca 2020

Wyciął drzewa z własnej ziemi, teraz musi zapłacić fortunę. Lepiej uważajcie, sądy są bezlitosne

Kara w wysokości 54 tys. zł została nałożona na właściciela działki za nieterminowe wycięcie drzew. Mężczyzna pomylił się o jeden dzień - informuje “Rzeczpospolita”.

Kara za przedwczesną wycinkę drzew

"Rz" opisuje wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który nałożył na właściciela działki karę w wysokości 54 tys. zł, ponieważ za wcześnie usunął drzewa. Pomyłka nie była duża - chodziło o jeden dzień. Mężczyzna chciał dokonać wycinki zgodnie z procedurami.

ZUS zabiera się za Polki, które pobierały zasiłki. Wiele będzie musiało oddać kosmiczne pieniądzeZUS zabiera się za Polki, które pobierały zasiłki. Wiele będzie musiało oddać kosmiczne pieniądzeCzytaj dalej

Najpierw wnioskował do prezydenta miasta o pozwolenie na usunięcie drzew. Potem otrzymał pismo z urzędu miasta, w którym poinformowano go wyznaczeniu terminu oględzin działki wraz z informacją, że po wizytacji musi czekać 14 dni z rozpoczęciem wycinki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Monika Olejnik jednym wpisem straciła w oczach fanów. "Nie wierzę, że pani tak napisała"

Wszystko odbyło się zgodnie z przepisami, a dokładnie 14. dnia od wizytacji mężczyzna usunął drzewa. “Urząd miasta dowiedział się o tym od straży miejskiej oraz policji. Urzędnicy uznali usunięcie drzew za nielegalne. Prezydent miasta nałożył na właściciela działki karę administracyjną w wysokości aż 54 tys. zł” - czytamy w “Rz”.

Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Nie chciał płacić kary - złożył skargę

Mężczyzna nie zgadzał się z karą i wniósł skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie. Właściciel działki argumentował, że drzewa usunął 14. dnia, a nie jak mu zarzucano przed upływem 14 dni. Ponadto drzewa, które zgłosił do wycinki, nie podlegały ochronie prawnej, więc urząd nie musiał składać sprzeciwu.

Kara została podtrzymana

Ale SKO nie podzieliło jego zdania. Uznano, że mężczyzna podjął się wycinki przed upływem terminu 14 dni, w ciągu których miasto mogło złożyć sprzeciw, a to oznacza, że musi zapłacić karę.

Karę podtrzymał także Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie. Termin nie został dotrzymany, ponieważ wycinka nastąpiła przed upływem czasu, który wynika z ustawy o ochronie przyrody. A przy jego obliczaniu nie uwzględnia się dnia, w którym doszło do zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Zgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówZgromadzili fortunę, którą trudno sobie wyobrazić. TOP 10 najbogatszych PolakówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News